Echipa de junioare I de la CS Farul, campioană naţională la tenis de masă

Sport 18 Martie 2019 / 13:12 487 accesări
CS Farul I a urcat pe prima treaptă a podiumului, iar CS Farul II a ocupat locul 3 (sursa foto: Facebook Tenis de Masa pentru Viitor - Constanta)

La Câmpulung s-au desfăşurat la sfârșitul săptămânii trecute întrecerile din cadrul Campionatului Național pe echipe rezervat junioarelor I, competiţie la care au participat 19 echipe la feminin şi 20 de formaţii la masculin. CS Farul Constanța I (la feminin) și CSA Steaua București I (la masculin) au devenit campioane naţionale.

Pe lângă titlul obţinut de prima echipă de la CS Farul, în componenţa Elena Zaharia, Camelia Mitrofan, Denisa Urîtu, rezerve: Denisa Dragomir şi Adelina Caracostea), a doua echipă de la CS Farul, pentru care au evoluat Claudia Caragea, Alexandra Chiriacova şi Alessia Băncianu, s-a clasat pe locul al treilea.

Celelalte formaţii constănţene care au concurat în întrecerea feminină au ocupat următoarele locuri: 6. LPS „Nicolae Rotaru” I (Bianca Mei-Roşu, Lorena Dumitru, Ioana Băiaşu şi Amalia Drăgulin); 13. LPS „Nicolae Rotaru” II (Andreea Grigore, Briana Răducanu şi Maria Niţă).

La masculin, CS Farul (Emir Culpedin, Daniel Manu şi Alexandru Amzu) s-a clasat pe locul 7, iar LPS „Nicolae Rotaru” (Mihai Caminschi, Rareş Constantinescu şi Cosmin Văleanu) a ocupat locul 11.

Colectivul tehnic este format din antrenorii Liliana Sebe, Anamaria Sebe, Iulia Caragea şi Viorel Filimon, iar psiholog, Mioara Şincan.