Echipa secundă a Viitorului a încheiat cu o victorie cantonamentul din Cipru

Fotbal

Sport 23 Ianuarie 2017 / 22:10 529 accesări
Viitorul II a revenit de la 0-1 în partida de luni

FC Viitorul II a întâlnit luni, în ultima partidă susţinută în cadrul stagiului de pregătire din Cipru, echipa a doua a clubului Spartak Moscova, pe care a învins-o cu scorul de 2-1 (0-0). Formația constănțeană a revenit după ce rușii au deschis scorul în minutul 58, Virgil Ghiță, în minutul 71, cu o lovitură de cap în urma unui corner, și Florin Cioablă, în minutul 75, dintr-un penalty obținut de Cruceru, aducând victoria Viitorului II.

Antrenorii Cristian Cămui şi Nicolae Roșca au utilizat următorii jucători: Tordai (46 Dur-Bozoancă) - Căpușă (67 Boboc), Băluță, Ghiță (71 Piciu), Kilyen (67 Panait) - Ciobanu (67 M. Ene), Iani, Casap (46 Drăguș) - Mățan, Fl. Coman (46 Cioablă), Cicâldău (46 Cruceru).

În precedentele două partide din Insula Afroditei, FC Viitorul II a dispus cu 8-0 (Fl. Coman 28, 42, Mățan 30, Kilyen 41, Cr. Ene 58, 69, 88, M. Manole 78) de Paralimni U21 (Cipru) şi cu 5-1 (Casap 40, Stoica 52, Mățan 55-pen., 67, Manole 86 / Fofana 7-pen.) de Doxa Katokopias (Cipru) 5-1.