Echipele din Bucureşti au dominat turneul Regional Sud-Est al CN de minifotbal

La Baza Sportivă Atletic Club din Constanţa

Sport 10 Iunie 2019 / 14:29 855 accesări
Luxury Team București a câștigat turneul Regional Sud-Est al CN de minifotbal

Timp de trei zile, terenurile Bazei Sportive Atletic Club din Constanţa au găzduit partidele din cadrul turneului Regional Sud-Est al Campionatului Naţional de minifotbal. La finalul acestora, echipele Luxury Team București, Old Boys București, Tazmannschaft București, Danco Pro București şi Young Boys Târgoviște au obţinut calificarea la turneul final al Campionatului Național de minifotbal, care se va desfăşura la Oradea, în perioada 5-7 iulie.

Trocadero Constanţa, singura formaţie de la ţărmul mării care a trecut de grupe, a cedat la limită, în sferturi, în faţa ocupantei locului secund la finalul întrecerii, iar în turneul locurilor 5-8 nu a putut trece de Chedra Tax Doelpan Ploiești.

Rezultatele din sferturi - sâmbătă: Trocadero Constanţa - Old Boys București 1-2

Young Boys Târgoviște - Luxury Team București 2-3

Chedra Tax Doelpan Ploiești - Danco Pro București 1-3

Mustang Forte Târgoviște - Tazmannschaft București 0-4

Duminică s-au disputat întâlnirile din semifinale şi finale, precum şi din turneul locurilor 5-8.

Semifinale: Old Boys București - Danco Pro București 5-0

Tazmannschaft București - Luxury Team București 0-2

Finala mică: Danco Pro București - Tazmannschaft București 1-1, 1-2 la loviturile de departajare

Finala mare: Old Boys București - Luxury Team București 2-3

Turneul locurilor 5-8: Trocadero Constanţa - Chedra Tax Doelpan Ploiești 1-3

Mustang Forte Târgoviște - Young Boys Târgoviște 1-6

Meciul pentru locurile 5-6: Chedra Tax Doelpan Ploiești - Young Boys Târgoviște 2-3

Cel mai bun jucător al turneului a fost desemnat Răzvan Braşoveanu (Old Boys București), iar cel mai bun portar a fost ales Constantin Chivulescu (Young Boys Târgoviște).