Fântânele, la seniori, şi Năvodari, la juniori, conduc în Liga a IV-a constănţeană la fotbal

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal judeţean Fântânele, la seniori, şi Năvodari, la juniori, conduc în Liga a IV-a constănţeană la fotbal
Sport 09 Septembrie 2019 / 21:14 563 accesări 0 comentarii
Gloria Albeşti s-a impus la limită în confruntarea cu CS Mihail Kogălniceanu (sursa foto: Facebook AJF Constanța)

Gloria Albeşti s-a impus la limită în confruntarea cu CS Mihail Kogălniceanu (sursa foto: Facebook AJF Constanța)

Rezultatele partidelor din etapa a cincea a Ligii a IV-a constănţene la fotbal:

CS Năvodari - CS Lipnița Carvăn 5-2 (la seniori) şi 9-1 (la juniori)

Viitorul Pecineaga - Axiopolis Cernavodă 5-4 (la seniori) şi 2-14 (la juniori)

CS Portul Constanța - Voința Valu lui Traian 0-1 (la seniori) şi 3-1 (la juniori)

Emaus Cernavodă - CS Agigea 1-5 (la seniori) şi 6-0 (la juniori)

CS Cumpăna - Viitorul Fântânele 0-4 (la seniori) şi 3-2 (la juniori)

Sparta Techirghiol - CSO Ovidiu 5-1 (la seniori) şi 12-0 (la juniori)

Gloria Albeşti - CS Mihail Kogălniceanu 1-0 (la seniori) şi 1-5 (la juniori)

Ştiinţa ALACAB Poarta Albă - CS Farul Tuzla 1-3 (la seniori) şi 5-3 (la juniori)

CS Eforie - Gloria Băneasa 8-1 (la juniori)

Întâlnirea de seniori dintre CS Eforie şi Gloria Băneasa a fost amânată.

Clasament seniori: 1. Fântânele 13p (golaveraj: 24-5), 2. Agigea 12p (13-8), 3. Năvodari 10p (17-4), 4. Techirghiol 10p (15-7), 5. Portul 10p (9-2), 6. Tuzla 10p (10-5), 7. Albeşti 9p (12-4), 8. Eforie 6p (6-6), 9-10. Kogălniceanu şi Axiopolis II 6p (11-12), 11. Valu lui Traian 6p (9-22), 12. Ovidiu 5p (10-11), 13. Lipniţa Carvăn 4p (14-9), 14. Cumpăna 4p (6-8), 15. Poarta Albă 4p (4-13), 16. Pecineaga 3p (14-20), 17. Băneasa 2p (7-12), 18. Emaus 0p (3-35).

Clasament juniori: 1. Năvodari 15p (golaveraj: 37-5), 2. Portul 13p (39-5), 3. Techirghiol 12p (28-4), 4. Poarta Albă 10p (23-13), 5. Axiopolis II 9p (34-10), 6. Valu lui Traian 9p (26-11), 7. Băneasa 9p (21-15), 8. Eforie 9p (17-16), 9. Agigea 9p (10-18), 10. Emaus 7p (16-17), 11. Fântânele 6p (21-17), 12. Kogălniceanu 6p (8-10), 13. Cumpăna 6p (8-21), 14. Albeşti 6p (16-44), 15. Tuzla 3p (8-33), 16. Ovidiu 1p (4-24), 17. Lipniţa Carvăn 0p (2-22), 18. Pecineaga 0p (10-43).

Programul partidelor care se vor disputa în etapa a şasea, intermediară - marţi, 10 septembrie, ora 15.00 - juniorii, ora 17.00 - seniorii:

CS Agigea - CS Cumpăna

Gloria Băneasa - Emaus Cernavodă

CS Mihail Kogălniceanu - CS Eforie

Viitorul Fântânele - Sparta Techirghiol

CS Lipnița Carvăn - Viitorul Pecineaga

Axiopolis Cernavodă - CS Portul Constanța

Voința Valu lui Traian - Ştiinţa ALACAB Poarta Albă

CS Farul Tuzla - Gloria Albeşti

ora 16.00 - juniorii, ora 18.00 - seniorii:

CSO Ovidiu - CS Năvodari

Loading...

Adaugă comentariul tău





NOTĂ: Te rugăm să comentezi la subiect. Sunt interzise atacurile la persoană, limbajul vulgar sau tendenţios şi postarea materialelor publicitare. Încălcarea acestor norme va fi sancţionată cu ştergerea imediată a comentariului.

Ştiri recomandate

Pagina a fost generata in 0.1704 secunde