Fântânele pierde cu Eforie, Medgidia e noul lider

Etapa a 12-a din Liga a IV-a la fotbal

Sport 30 Octombrie 2017 / 17:05 2913 accesări
Daniel Dogaru (dreapta) a înscris de cinci ori în meciul Voința Valu lui Traian - CS Medgidia 0-11

Etapa a 12-a din Liga a IV-a la fotbal a adus prima înfrângere pentru Viitorul Fântânele, care, după ce a pierdut cu 1-2 meciul jucat pe teren neutru cu CS Eforie, la Agigea, a fost detronată din fotoliul de lider. CS Medgidia a marcat de 11 ori la Valu lui Traian și a trecut în fruntea clasamentului, la golaveraj. Veteranul Daniel Dogaru a înscris de cinci ori (minutele 10, 17, 37, 70, 71), celelalte goluri fiind marcate de Valentin Nagy-Toth (minutul 6), Răzvan Ciochină (25), Ștefan Ciobanu (47), George Ștefan (65, 76) și Cristian Cojocaru (80).

Rezultatele meciurilor din etapa a 12-a:

CS Eforie - Viitorul Fântânele 2-1 (la juniori: 2-2)

Sparta Techirghiol - Portul Constanța 1-1 (la juniori: 1-5)

Voința Valu lui Traian - CS Medgidia 0-11 (la juniori: 3-1)

Gloria Băneasa - CS Mihail Kogălniceanu 6-0 (meciul de juniori a fost amânat)

CS Năvodari - Gloria Albești 5-1 (la juniori: 1-1)

CS Agigea - Farul Tuzla 4-0 (la juniori: 4-5)

Unirea Topraisar - CSO Ovidiu 3-6 (la juniori: 7-3)

CS Lipnița-Carvăn - Știința Poarta Albă 3-0 (3-0, neprezentare la juniori)

Clasament seniori: 1. CS Medgidia 33p (golaveraj 54-9); 2. Viitorul Fântânele 33p (51-12); 3. Gloria Băneasa 26p (50-21); 4. CS Năvodari 25p (42-13).

Clasament juniori: 1. CS Năvodari 32p (golaveraj 81-15); 2. Voința Valu lui Traian 30p (55-14); 3. Portul Constanța 29p (64-20); 4. Gloria Albești 28p (84-12); 5. Viitorul Fântânele 25p (68-33); 6. CS Medgidia 24p (75-31).

CURSURI PENTRU ARBITRI DE FOTBAL

Asociația Județeană de Fotbal Constanța și Comisia Județeană de Arbitri anunță că au început Cursurile pentru formarea arbitrilor de fotbal, la Constanța și la Medgidia. Doritorii, care trebuie să aibă vârsta minimă de 14 ani, încă se mai pot înscrie la sediul Asociației Județene de Fotbal, din strada Ion Bănescu nr. 2. Persoană de contact pentru Constanța: Dumitru Momescu (0732-655.983), secretar CJA Constanța. Persoană de contact pentru Medgidia: Niculaie Micu (0744-563.204). Cursurile sunt gratuite și se desfășoară în fiecare joi, de la ora 18.30, la Casa de Cultură a Sindicatelor din Constanța, sala mică, și în fiecare vineri, de la ora 18.00, la Școala Generală nr. 1 „Constantin Brâncuși” din Medgidia, strada Kemal Agiamet nr. 26.

Viitorul Fântânele a făcut scor cu Gloria Băneasa: 8-1!