Fără echipe cu punctaj maxim în UEFA Nations League

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal internaţional Fără echipe cu punctaj maxim în UEFA Nations League
Sport 15 Octombrie 2020 / 01:40 233 accesări

Rezultatele partidelor disputate miercuri seară în etapa a patra din UEFA Nations League -

Divizia A, Grupa 1: Polonia - Bosnia & Herţegovina 3-0 (Lewandowski 41, 52, Linetty 45+1) şi Italia - Olanda 1-1 (Pellegrini 16 / Van de Beek 25).

Clasament: 1. Polonia 7p (golaveraj: 5-2), 2. Italia 6p (3-2), 3. Olanda 5p (2-2), 4. Bosnia & Herţegovina 2p (2-6).

Divizia A, Grupa 2: Anglia - Danemarca 0-1 (C. Eriksen 35-pen.) şi Islanda - Belgia 1-2 (Saevarsson 17 / R. Lukaku 9, 38-pen.).

Clasament: 1. Belgia 9p (10-4), 2. Danemarca 7p (4-2), 3. Anglia 7p (3-2), 4. Islanda 0p (2-11).

Divizia A, Grupa 3: Croaţia - Franţa 1-2 (Vlasic 65 / Griezmann 8, Mbappe 79) şi Portugalia - Suedia 3-0 (Silva 21, Jota 44, 72).

Clasament: 1. Portugalia 10p (9-1), 2. Franţa 10p (7-3), 3. Croaţia 3p (6-11), 4. Suedia 0p (1-8).

Divizia B, Grupa 1: ROMÂNIA - Austria 0-1 (Schopf 75) şi Norvegia - Irlanda de Nord 0-1 (Dallas 68-autogol).

Clasament: 1. Norvegia 9p (golaveraj: 11-3), 2. Austria 9p (6-4), 3. ROMÂNIA 4p (4-8), 4. Irlanda de Nord 1p (2-8).

Divizia B, Grupa 2: Scoţia - Cehia 1-0 (Fraser 6) şi Slovacia - Israel 2-3 (Hamsik 16, Mak 38 / Zahavi 68, 76, 89).

Clasament: 1. Scoţia 10p (golaveraj: 5-2), 2. Cehia 6p (6-5), 3. Israel 5p (6-6), 4. Slovacia 1p (4-8).

Divizia B, Grupa 3: Turcia - Serbia 2-3 (H. Calhanoglu 57, Tufan 76 / Milinkovic-Savic 22, A. Mitrovic 49-pen.) şi Rusia - Ungaria 0-0.

Clasament: 1. Rusia 7p (8-5), 2. Ungaria 7p (4-3), 3. Serbia 4p (4-6), 4. Turcia 2p (3-5).

Divizia B, Grupa 4: Finlanda - Irlanda 1-0 (Jensen 66) şi Bulgaria - Ţara Galilor 0-1 (Williams 85).

Clasament: 1. Ţara Galilor 10p (3-0), 2. Finlanda 9p (4-1), 3. Irlanda 2p (1-2), 4. Bulgaria 1p (1-4).

Divizia C, Grupa 2: Macedonia de Nord - Georgia 1-1 (Alioski 90+3-pen. / Kvaratskhelia 74) şi Estonia - Armenia 1-1 (Sappinen 14 / Hovhannisyan 8).

Clasament: 1. Macedonia de Nord 6p (7-6), 2. Georgia 6p (5-4), 3. Armenia 5p (6-5), 4. Estonia 2p (4-7).

Divizia C, Grupa 3: Moldova - Slovenia 0-4 (Lovric 8, Vuckic 37-pen., 42, 55-pen.) şi Grecia - Kosovo 0-0.

Clasament: 1. Slovenia 10p (6-0), 2. Grecia 8p (4-1), 3. Kosovo 2p (2-4), 4. Moldova 1p (1-8).

Divizia C, Grupa 4: Lituania - Albania 0-0 şi Belarus - Kazahstan 2-0 (Yablonski 36, Yuzepchuk 90+4).

Clasament: 1. Belarus 7p (6-5), 2. Albania 5p (2-1), 3. Lituania 5p (3-4), 4. Kazahstan 4p (3-4).

Taguri articol


Ştiri recomandate

12
Pagina a fost generata in 0.1299 secunde