Fără victorii ale gazdelor în UEFA Nations League

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal internaţional / UEFA Nations League Fără victorii ale gazdelor în UEFA Nations League
Sport 08 Septembrie 2020 / 07:22 335 accesări

Luni seară, în partidele disputate în etapa a doua din UEFA Nations League, gazdele au pierdut şapte dintre cele opt întâlniri, doar în duelul Israel - Slovacia fiind consemnată remiza.

Rezultate -

Divizia A, Grupa 1: Bosnia & Herţegovina - Polonia 1-2 (Hajradinovic 25-pen. / Glik 45+1, Grosicki 68) şi Olanda - Italia 0-1 (Barella 45+2).

Clasament: 1. Italia 4p (golaveraj: 2-1), 2. Polonia 3p (2-2), 3. Olanda 3p (1-1), 4. Bosnia & Herţegovina 1p (2-3).

Divizia B, Grupa 1: Austria - ROMÂNIA 2-3 (Baumgartner 17, Onisiwo 81 / Alibec 3, Dr. Grigore 51, Al. Maxim 69) şi Irlanda de Nord - Norvegia 1-5 (McNair 6 / Elyounoussi 2, Haaland 7, 58, Soerloth 19, 47).

Clasament: 1. ROMÂNIA 4p (4-3), 2. Norvegia 3p (6-3), 3. Austria 3p (4-4), 4. Irlanda de Nord 1p (2-6).

Divizia B, Grupa 2: Israel - Slovacia 1-1 (Elmkies 90+2 / Duris 14) şi Cehia - Scoţia 1-2 (Pesek 12 / Dykes 27, Christie 52-pen.).

Clasament: 1. Scoţia 4p (golaveraj: 3-2), 2. Cehia 3p (4-3), 3. Israel 2p (2-2), 4. Slovacia 1p (2-4).

Divizia C, Grupa 4: Kazahstan - Belarus 1-2 (Aymbetov 62 / Bordachev 53, Lisakovich 86) şi Albania - Lituania 0-1 (Kazlauskas 51).

Clasament: 1. Kazahstan 3p (golaveraj: 3-2), 2. Albania 3p (2-1), 3. Belarus 3p (2-3), 4. Lituania 3p (1-2).

Programul meciurilor de marţi, 8 septembrie, din etapa a doua a UEFA Nations League, este următorul -

Ora 19.00 - Divizia C, Grupa 2: Armenia - Estonia şi Georgia - Macedonia de Nord

Ora 21.45 - Divizia A, Grupa 2: Danemarca - Anglia şi Belgia - Islanda

Divizia A, Grupa 3: Suedia - Portugalia şi Franţa - Croaţia

Divizia C, Grupa 1: Luxemburg - Muntenegru şi Cipru - Azerbaidjan

Divizia D, Grupa 2: San Marino - Liechtenstein

Taguri articol


Ştiri recomandate

12
Pagina a fost generata in 0.1229 secunde