Farul Constanţa a învins-o pe FC Argeş cu 4-1, într-un meci amical

Sport 10 Ianuarie 2023 / 23:11 1379 accesări

Farul Constanţa a învins formaţia FC Argeş, cu scorul de 4-1 (3-0), marţi, într-o partidă de pregătire disputată la Buftea.

Farul a început perfect noul an, impunându-se cu 4-1 în amicalul cu FC Argeș disputat la Buftea, după 90 de minute în care diferența ar fi putut fi mult mai mare. Un adevărat recital al constănțenilor mai ales în prima repriză, în care Băluță, Pitu și Munteanu au dus scorul la 3-0 încă din min.19, scrie Farul Constanța pe site-ul oficial.

Au urmat alte.sotuații foarte clare de gol și apoi o nouă reușită a lui Mibai Popescu, deși în repriza secundă Farul a schimbat întreaga echipă. Piteștenii au marcat golul de onoare prin Calcan, în min.88.

Următoarea partidă de verificare a Farului va avea loc sâmbătă, 14 ianuarie, de la ora 14.30, pe teren propriu, cu Cerno More Varna.

Au evoluat - Farul (manager tehnic Gheorghe Hagi) - R1: Aioani - Sîrbu, Larie, Artean, Kiki - Băluță, Nedelcu, Grameni - Pitu, L. Munteanu, Alibec. R2: Buzbuchi - Baravikas, Bîrzu, M. Popescu, Borza - Casap, N. Popescu, Doukoure - Sali, Morar, Mazilu.

FC Argeș (antrenor Marius Croitoru) - R1: Micle - Tofan, Dobrosavlevici, Brendon, Vianna - Njike, Meza Colli, Târcoveanu - Crețu, Stoica, Bertrand. R2: Straton - Jakolis, M. Constantin, Zebic, Rizzi - Alveus, Mimito, D. Croitoru - Pârvu, Garita, Calcan.