FC Farul a încheiat cu o victorie cantonamentul din Turcia

Fotbal

Sport 13 Februarie 2020 / 21:56 975 accesări

FC Farul Constanţa a susţinut joi, în ultima partidă de verificare din cadrul cantonamentului efectuat în Antalya (Turcia), o victorie convingătoare în duelul cu echipa sârbă Kabel Novi Sad, scor 3-1. Formaţia din Novi Sad se află pe locul 5 în liga secundă din țara vecină, dar fără penalizarea de zece puncte dictată din motive extrasportive ar fi ocupat fotoliul de lider.

Golurile Farului au fost marcate de Kanda, în minutul 37, din penalty, Ionuţ Stoica, în minutul 47, şi Cruceru, în minutul 75, Kabel reuşind golul de onoare în minutul 63.

Au evoluat pentru FC Farul (antrenor Ianis Zicu): Muțiu - Leca (70 Nicola), V. Lică, I. Ursu (78 Cană), Carabela - Cruceru, Antoche, Greu (65 D. Toma) - Kanda, I. Stoica (81 Gherghiceanu, A. Stoica.