FC Farul a marcat de patru ori în amicalul de la Medgidia

Fotbal FC Farul a marcat de patru ori în amicalul de la Medgidia
Sport 31 Ianuarie 2020 / 13:46 1730 accesări 0 comentarii
Baudoin Kanda (echipament galben) a înscris de două ori pentru Farul (sursa foto: Facebook FC Farul Constanța)

FC Farul Constanţa a disputat vineri, pe stadionul „Iftimie Ilisei” din Medgidia, un joc de verificare în compania formaţiei CS Medgidia. Întâlnirea s-a încheiat cu victoria Farului, scor 4-0, toate golurile fiind înscrise în repriza a doua: Kanda 59, 79, Cruceru 62 şi I. Stoica 66.

Antrenorul Ianis Zicu a utilizat următorii jucători - Repriza 1: Muţiu (30 Eșanu) - Nicola, Cană, Cărăruș, Carabela - D. Toma, Ardelean, Mitrov - Hordouan, Gherghiceanu, D. Halep.

Repriza a doua: Eșanu (60 Udeanu) - Leca, V. Lică, I. Ursu, D. Panait - Cruceru (80 Rus), Antoche, Greu - Kanda (80 Ciolacu), Gherghiceanu (55 I. Stoica), Al. Stoica.

Pentru CS Medgidia (antrenor Mihai Guliu) au evoluat: Nanu - Mișelăricu, Bîrsănel, V. Apostol, Rusu / Pușcașu, Suflariu, Muzechearu, Dogaru - G. Păun, Moise; au mai jucat: Marin, Prince, Hagioglu, Carabaș, Damașaru, Roată, Ghenciu.

În perioada 2-15 februarie, FC Farul va efectua un cantonament în stațiunea Lara, din Antalya (Turcia), având programate şi patru partide de verificare -

5 februarie: cu Septemvri Sofia (locul 1 în Liga a 2-a din Bulgaria)

8 februarie: cu Ansan Greeners (locul 5 în Liga a 2-a din Coreea de Sud)

11 februarie: cu Zugdidi (locul 7 în Liga a 2-a din Georgia)

13 februarie: cu Kabel Novi Sad (locul 5 în Liga a 2-a din Serbia)

În funcție de echipele aflate în zonă și de programul din Antalya, este posibil să mai fie stabilite încă unul sau două meciul amicale.