FC Farul a trecut la scor de Sparta Techirghiol şi CS Poseidon Limanu-2 Mai

Fotbal

Sport 22 August 2020 / 17:58 1270 accesări

FC Farul Constanţa a disputat sâmbătă, 22 august, cu o săptămână înaintea debutului oficial al noului sezon din Liga a 2-a, două meciuri de verificare, fiecare durând 60 de minute (două reprize a câte 30 de minute), ambele fiind câştigate fără probleme de formaţia pregătită de Ianis Zicu.

În prima partidă, cu CS Sparta Techirghiol, echipă care evoluează în Liga a IV-a constănţeană, FC Farul s-a impus cu scorul de 7-1, prin golurile marcate de Măzărache, în minutele 5, 29, 45, 47 şi 58, Antonio Cruceru, în minutul 9, și Ionuţ Ursu, în minutul 56, resoectiv Erdal Curtmemet, în minutul 37.

Au evoluat pentru Farul: Agachi - M. Leca, I. Ursu, V. Lică, D. Panait - Antoche (cpt.), Cărăruș - Fl. Bălan, A. Cruceru, Hordouan - Măzărache.

În al doilea meci, FC Farul a întâlnit pe CS Poseidon Limanu-2 Mai, formație care nu s-a mai înscris în sezonul viitor al Ligii a a 3-a. Echipa constănţeană a câştigat şi această întâlnire, cu scorul de 3-0, prin golurile înscrise de Alexandru Stoica, în minutul 5, Cosmin Bîrnoi, în minutul 9, şi Andrei Banyoi, în minutul 36.

Au evoluat pentru Farul: Udeanu (31 Fara) - Cană, I. Ursu (cpt.), V. Lică, Carabela - M. Chindriș, Greu - Pirciu (41 Şerbănescu), Bîrnoi (31 Banyoi), Al. Stoica - Gherghiceanu.

Luni, 24 august, de la ora 13.00 (în direct pe Facebook FRF și YouTube FRF TV.), Casa Fotbalului din Bucureşti va găzdui tragerea la sorți în urma căreia vom afla programul sezonului regulat din Liga a 2-a, ediția 2020-2021.