FC Farul s-a impus în amicalul cu Septemvri Sofia

Fotbal / În cantonamentul din Turcia

Sport 05 Februarie 2020 / 18:46 1393 accesări

Victorie în primul joc de verificare susţinut de FC Farul Constanţa în cantonamentul amical din Antalya (Turcia). Miercuri, pe un teren aflat în apropierea hotelului în care este cazată delegația constănțeană în stațiunea Lara, „marinarii” au învins echipa bulgară Septemvri Sofia, cu scorul de 2-1, graţie golurilor marcate de Gherghiceanu, în minutul 79, şi Kanda, în minutul 84. Ocupanta locului secund din liga a doua bulgară a înscris golul de onoare în ultimul minut de joc, dintr-o lovitură de la 11 metri.Meciul s-a desfășurat pe un vânt puternic și o ploaie rece, dar pe un teren excelent.

Au evoluat pentru FC Farul (antrenori: Ianis Zicu şi Daniel Florea): Muțiu (46 Udeanu) - Nicola (46 M. Leca), V. Lică (46 Cană), I. Ursu (60 Cărăruș), Carabela (46 D. Panait) - Ardelean (46 Cruceru), Antoche (60 Mitrov), Greu (60 D. Toma) - Hordouan (46 Kanda, 85 Şt. Rus), I. Stoica (60 Gherghiceanu), Al. Stoica (60 D. Halep).

Următorul meci amical pentru FC Farul în Turcia este programat sâmbătă, 8 februarie, cu Ansan Greeners (locul 5 în Liga a 2-a din Coreea de Sud).