FC Farul va juca la Făurei în Cupa României

Fotbal

Sport 03 Septembrie 2019 / 09:14 896 accesări

Tragerea la sorţi a partidelor din turul al patrulea al fazei naţionale a Cupei României la fotbal, ediţia 2019-2020, a stabilit ca divizionara secundă FC Farul Constanţa să întâlnească săptămâna viitoare, marţi, 10 septembrie, sau miercuri, 11 septembrie, de la ora 16.30, în deplasare, pe CS Făurei, echipă care evoluează în Seria a 2-a a Ligii a 3-a. În caz de egalitate după 90 de minute de joc se vor disputa prelungiri, iar dacă egalitatea va persista se vor executa lovituri de departajare.

Reamintim că FC Farul a eliminat-o în turul al treilea pe Victoria Cumpăna, cu scorul de 3-0 (P. Antoche 2, D. Halep 15, 71). Dacă va trece şi de CS Făurei, FC Farul poate întâlni o formaţie din primul eşalon în 16-imile de finală ale competiţiei.