FC Viitorul - Racing Luxemburg 0-0. Echipa lui Hagi merge mai departe

Sport 19 Iulie 2018 / 21:27 595 accesări
Sursa foto: prosport.ro

FC Viitorul s-a calificat în turul doi preliminar din UEFA Europa League după ce a terminat la egalitate cu Racing Union Luxemburg, 0-0, la Ovidiu, în manşa secundă a turului întâi preliminar. În tur, echipa lui Hagi a câștigat cu 2-0. Viitorul va întâlni în turul doi echipa olandeză Vitesse Arnhem.

Victoria cu 2-0, în turul din Luxemburg, i-a fost suficientă Viitorului s-o elimine pe Racing. În manşa secundă de la Ovidiu, Ianis Hagi a ratat singur cu portarul, în minutul 12. Imediat după, tot el a executat o lovitură liberă, Achim a recuperat şi a trimis în bară, iar Drăguş a marcat, dar se afla în ofsaid. După pauză au mai apărut doar ocaziile lui Măţan (min. 68 şi 79) Cu 2-0 la general, Viitorul s-a calificat în turul doi preliminar, unde o va întâlni pe Vittesse, locul şase în Olanda, sezonul trecut.