FC Viitorul II s-a impus în amicalul de la Brăila

Fotbal

Sport 16 Iulie 2017 / 09:00 1251 accesări
Cristian Gavra a marcat primul gol pentru echipa constănţeană în meciul de sâmbătă

Formaţia FC Viitorul II Constanţa a disputat sâmbătă, la Brăila, un meci de pregătire în compania echipei din liga secundă Dacia Unirea. Întâlnirea a fost câştigată de jucătorii antrenaţi de Cristian Cămui, cu scorul de 2-1, la pauză 0-0. Gazdele au deschis scorul în minutul 57, iar formaţia constănţeană a întors rezultatul graţie golurilor înscrise de Cristian Gavra, în minutul 62, și Twumasi Kofi, în minutul 86. FC Viitorul II a testat în această partidă și doi jucători americani, Jallow Momodou și Twumasi Kofi.

Au evoluat pentru FC Viitorul II: Dur-Bozoancă (30 Murariu, 67 Gurău) - Rusu (46 Sabangeanu), Leca (69 Trancă), Piciu (67 Acasandrei), Neciu (46 Perju) - Boboc (46 Crînganu), Iani (69 Kofi), Neniță (46 B. Vasile) - Cioablă (46 C. Ene), Gavra (67 Momodou), Manole (46 Drăguș).