FC Viitorul U17 a plecat în Arabia Saudită

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal FC Viitorul U17 a plecat în Arabia Saudită
Sport 18 Ianuarie 2020 / 15:00 605 accesări 0 comentarii
Sursa foto: www.academiahagi.ro

Sursa foto: www.academiahagi.ro

Formația FC Viitorul Under 17 a plecat în această dimineață în Arabia Saudită, unde duminică va începe puternicul turneu „Saudi Leaders Cup U17”, informează site-ul oficial al clubului constănţean.

Jucătorii pregătiți de Constantin Fălină (antrenor principal), Ștefan Sandu (antrenor secund) și Alex Ortiz (director tehnic) fac parte din Grupa A, alături de echipele Al Hilal, Zenit Sankt Petersburg și Sporting Lisabona. Din Grupa B fac parte formaţiile Al Nasr, Atletico Madrid, Steaua Roșie Belgrad şi KRC Genk.

Lotul de jucători care a făcut deplasarea la Riad este următorul: Cosmin Trandafir şi David Dincă - portari; David Oroian, David Maftei, Gabriel Dănuleasa, Dan Sîrbu, Ștefan Sima, Bogdan Lazăr şi Alexandru Mitulețu - fundași; Nicolas Popescu, Răzvan Iorga, Roberto Mălăele, Ionuț Cojocaru, Eduard Radaslavescu, Răzvan Tănasă şi Cezar Onuț - mijlocași; Ștefan Bodișteanu, Luca Andronache, Ianis Malama şi Rareș Burnete - atacanți.

Programul turneului „Saudi Leaders Cup U17”:

Duminică, 19 ianuarie 2020

ora 14.30: Al Hilal - Sporting Lisabona (Grupa A)

ora 16.30: Al Nasr - Atletico Madrid (Grupa B)

ora 18.30: Academia Hagi - Zenit St. Petersburg (Grupa A)

ora 20.30: Steaua Roșie Belgrad - KRC Genk (Grupa B)

Marți, 21 ianuarie 2020

ora 14.30: Al Nasr - Steaua Roșie Belgrad (Grupa B)

ora 16.30: Al Hilal - Academia Hagi (Grupa A)

ora 18.30: Atletico Madrid - KRC Genk (Grupa B)

ora 20.30: Zenit St. Petersburg - Sporting Lisabona (Grupa A)

Joi, 23 ianuarie 2020

ora 14.30: Zenit St. Petersburg - Al Hilal (Grupa A)

ora 16.30: KRC Genk - Al Nasr (Grupa B)

ora 18.30: Sporting Lisabona - Academia Hagi (Grupa A)

ora 20.30: Atletico Madrid - Steaua Roșie Belgrad (Grupa B)

Vineri, 24 ianuarie 2020

ora 14.30: Locul 3 Gr. A - Locul 4 Gr. B

ora 16.30: Locul 3 Gr. B - Locul 4 Gr. A

ora 18.30: Locul 1 Gr. A - Locul 2 Gr. B

ora 20.30: Locul 1 Gr. B - Locul 2 Gr. A

Duminică, 26 ianuarie 2020

ora 14.30: Locurile 7-8

ora 16.30: Locurile 5-6

ora 18.30: Finala mică

ora 20.30: Finala MARE

*Orele de start sunt cele locale (GMT+3).



Ştiri recomandate

Pagina a fost generata in 0.1692 secunde