Federaţia Română de Volei a desemnat campioanele

Volei / Divizia A1

Sport 19 Martie 2020 / 09:29 2736 accesări
CS Medgidia s-a clasat pe locul 7 (sursa foto: Facebook Clubul Sportiv Medgidia)

După ce săptămâna trecută a anunţat amânarea competiţiilor până la data de 31 martie, din cauza epidemiei de coronavirus, Federaţia Română de Volei a revenit asupra deciziei.

Consiliul Director al Federaţiei Română de Volei a stabilit, miercuri, încheierea sezonului 2019-2020 al Diviziei A, feminin şi masculin, campioane fiind desemnate formaţiile aflate pe prima poziţie la finalul sezonului regulat: CSM Volei Alba Blaj - la feminin şi Arcada Galaţi - la masculin.

Echipa feminină CS Medgidia, aflată la prima participare în Divizia A1, a încheiat pe locul 7, cu 20 de puncte, voleibalistele pregătite de antrenorii Florin Voinea şi Radu Began având următoarea linie de clasament: 20 de meciuri disputate - şapte victorii şi 13 înfrângeri, setaveraj: 31:45.