Final de infarct în partida FCSB - Gaz Metan

Fotbal / Liga 1

Sport 21 Iunie 2020 / 22:02 895 accesări
Gaz Metan a obţinut al treilea punct în play-off

Etapa a patra din play-off-ul Ligii 1 la fotbal s-a încheiat duminică seară, pe Arena Naţională din Bucureşti, cu meciul dintre FCSB şi Gaz Metan Mediaş. Unul în care finalul a fost interzis cardiacilor, cu două goluri marcate în prelungirile partidei, oaspeţii egalând imediat după ce echipa bucureşteană părea că s-a desprins în câştigătoare. FCSB a evoluat cu un om mai puţin din minutul 76, după eliminarea lui Florin Tănase, autorul primului gol.

Rezultatele din play-off -

Vineri, 19 iunie

Universitatea Craiova - Astra Giurgiu 2-1 (Koljic 60, 90+1 / R. Baicu 71)

Sâmbătă, 20 iunie

FC Botoşani - CFR Cluj 0-2 (C. Deac 3-pen., 12)

Duminică, 21 iunie

FCSB - Gaz Metan Mediaş 2-2 (Fl. Tănase 12, Ad. Petre 90+3.pen. / Sg. Buş 57, J. Nielsen 90+4)

Marţi, 23 iunie, de la ora 20.00 (în direct la Digi Sport 1, Telekom Sport 1 şi Look Sport), va avea loc întâlnirea dintre Universitatea Craiova şi FC Botoşani, restanţă din etapa treia a play-off-ului.

6. FC Botoşani 24p (2-5)

Locul 1 din play-off se va califica în UEFA Champions League, în timp ce locurile 2 și 3 vor merge în UEFA Europa League.