Florin Andone a marcat două goluri în meciul Deportivo La Coruna - Las Palmas

20 Mai 2017 / 22:19 1432 accesări

Atacantul Florin Andone a înscris două goluri pentru Deportivo La Coruna, care a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, formaţia Las Palmas, în etapa a 38-a, ultima din acest sezon al campionatului Spaniei.

Internaţionalul român a marcat primele două goluri ale întâlnirii, în minutele 4 şi 28. Pentru gazde a mai punctat Gil, în minutul 39.

Andone a evoluat până în minutul 86, când i-a lăsat locul lui Fajr.

Florin Andone, în vârstă de 24 de ani, încheie astfel cu 12 goluri marcate acest sezon al campionatului spaniol. El a lipsit într-un singur meci al formaţiei sale din actuala stagiune, în returul cu FC Barcelona, când a fost suspendat.

În urma acestui rezultat, Deportivo La Coruna a acumulat 36 de puncte şi s-a clasat pe locul 16 la finalul campionatului, iar Las Palmas, pe 14. Echipele Sporting Gijon, Osasuna şi Granada au retrogradat.