Florin Andone a marcat un gol pentru Deportivo La Coruna, în remiza cu Las Palmas

21 Ianuarie 2017 / 07:48 937 accesări

Internaționalul român Florin Andone a înscris un gol pentru formația Deportivo La Coruna, care a remizat în deplasare cu Las Palmas, scor 1-1, vineri seara, în etapa a 19-a a campionatului de fotbal din Spania.

Formația gazdă a deschis scorul în minutul 13, Mateo Garcia, iar Andone a marcat pentru 1-1, în minutul 69. Emre Colak a trimis mingea din jumătatea proprie de teren până la Florin Andone, care a trecut în viteză de fundașii adverși, după care l-a învins pe portarul Varas cu un șut trimis cu stângul, din unghi, la colțul scurt.

Florin Andone a ajuns la șapte goluri marcate în 19 partide jucate în acest sezon din Primera Division.

În urma acestui rezultat, Deportivo La Coruna se menține pe poziția a 15-a în clasament, cu 19 puncte, în timp ce Las Palmas ocupă locul 10, cu 25 de puncte. În runda următoare, Deportivo joacă în deplasare cu Eibar.

Las Palmas: Varas – Michel, Lemos, Aythami, Lopes – Mesa, Montoro – Garcia (Ramirez 89) , Gomez, Momo (Tanausu 80) – Livaja (El Zhar 85). Antrenor: Quique Setien.

Deportivo la Coruna: Tyton – Juanfran, Arribas, Sidnei, Navarro – Colak, Guilherme, Borges, Luisinho (Moreno 80) – Andone, Joselu (Pinchi 90+2). Antrenor: Gaizka Garitano.