Futsal Municipal Constanţa a remizat pe teren neutru, la Medgidia

Sport 22 Mai 2006 / 00:00 1627 accesări

Divizia A la fotbal în sală a continuat ieri cu meciurile din etapa a şaptea a play-off-ului. Într-o partidă jucată la Medgidia, pentru că Futsal Municipal Constanţa are terenul suspendat, constănţenii au terminat la egalitate cu Muhlbach Sebeş, scor 1-1. Municipal a rămas fără victorie în play-off, nereuşind să înscrie decît în ultimul minut al jocului de ier, prin Stoianof. Fotbaliştii constănţeni au plătit din nou tribut ratărilor, la fel ca şi în precedentele două meciuri programate pe teren propriu, cu AS Odorhei şi CIP Deva. Prima repriză le-a aparţinut clar jucătorilor antrenaţi de Dragoş Chipară, însă ziua mai slabă a lui MImi Stoica nu a fost suplinită de coechipieri, mai ales că au absentat Florea şi Chichirim, ambii suspendaţi. Juverdeanu, portarul oaspeţilor, a făcut minuni în faţa lui Toader, Marcu, Stoica, Normambet sau Mihai, adică a întregii echipe constănţene! Cea mai mare ocazie i-a aparţinut lui Georgs Mihai, antrenorul secund al Municipalului trimiţînd balonul în bară! După pauză, oaspeţii au preluat iniţiativa, însă defensiva constănţeană a făcut faţă cu brio, iar portarul Traşcă a avut mai multe intervenţii salutare. După o ratare a lui Radu, singur cu poarta goală, formaţia din Sebeş a deschis scorul prin Ion, care în min.36 a profitat de o ieşire hazardată a lui Traşcă în faţa lui Răducu. La 1-0 pentru Muhlbach, constănţenii au forţat egalarea, Marcu şi Dulan au ratat ocazii importante în faţa lui Juverdeanu, însă veteranul Sebi Stoianof a fost omul providenţial la faza din min.40, cînd a stabilit rezultatul final.