Galop de sănătate pentru BC Athletic

Baschet masculin / Liga Naţională, Grupa B

Sport 21 Decembrie 2018 / 20:48 695 accesări

Formaţia masculină Baschet Club Athletic Constanţa a obţinut, vineri seară, în Sala Sporturilor din Constanţa, în etapa a noua a Ligii Naţionale, Grupa B, un succes mai mult decât categoric în partida cu echipa CS Cuza Sport Brăila, ultima clasată. Rezultatul final, 120-33, la pauză 70-12, ne scuteşte de orice comentariu, penultimul meci susţinut pe teren propriu în acest an de baschetbaliştii constănţeni fiind un simplu antrenament.

Scorul pe sferturi în meciul BC Athletic - Cuza Sport: 35-4, 35-8, 25-10, 25-11.

Pentru echipa constănţeană au marcat Deondre Ray 17 puncte, Alin Andrieş 17p, Pegkas Panaiotis 14p, Andrei Şerban 13p, Brandon McLean 10p, Adrian Trandafir 9p, Daniel Mâinea 9p, Sergiu Ursu 8p, Brandon Lockhart 7p, Andrei Oprean 6p, Alexandru Unitu 6p şi Samuel Berkelund 4p.

În etapa viitoare, programată sâmbătă, 29 decembrie, BC Athletic Constanța va întâlni, tot în Sala Sporturilor, pe CSO Voluntari.