Goluri multe în primele etape la Cupa „Valu lui Traian” rezervată veteranilor

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal în sală Goluri multe în primele etape la Cupa „Valu lui Traian” rezervată veteranilor
Sport 05 Noiembrie 2019 / 17:23 1356 accesări 0 comentarii
CSO Perla Murfatlar a câştigat meciul de deschidere al actualei ediţii (sursa foto: Facebook Cso Old-Boys Perla Murfatlar)

CSO Perla Murfatlar a câştigat meciul de deschidere al actualei ediţii (sursa foto: Facebook Cso Old-Boys Perla Murfatlar)

În sala de sport din Valu lui Traian s-au disputat primele meciuri din cadrul ediţiei a doua a turneului de old-boys la fotbal în sală Cupa „Valu lui Traian”, turneu organizat de AS Voinţa Valu lui Traian, cu sprijinul Primăriei din Valu lui Traian.

Iată rezultatele înregistrate în primele trei etape -

Etapa 1 - vineri, 1 noiembrie -

GRUPA A: FC Constanţa - CSO Perla Murfatlar 2-4 (Sorin Ţeican, Ionuţ Gioga / Mircea Gheorghe 2, Daniel Piron, Vasile Trifan)

Voința Valu lui Traian - VDT Construct Constanţa 5-6 (Marian Măciucă 3, Gelu Hampu 2 / Cristian Mihăilă 3, George Pitu 2, Ionuţ lie)

GRUPA B: Real Valu lui Traian - CS Sparta Techirghiol 1-1 (Sandu Alexandru / Erduan Saledin)

AS Spartanii Năvodari - Voința FCS Old Boys 2017 Săcele 9-6 (Emilian Lazăr 4, Cătălin Ailiesei 2, Raymondo Mocanu, Costel Petre, Ionuţ Burci / Ionuţ Florea 2, Tănase Halep, Viorel Farcaş, Stelian Carabaş, Costin Tocia)

Etapa a 2-a - sâmbătă, 2 noiembrie -

GRUPA A: CSO Perla Murfatlar - VDT Construct Constanţa 3-4 (Marian Negulete, 2 Daniel Florea / Marian Jalbă 2, Ionuţ lie, Bogdan Ciocănel)

Macedonia Ovidiu - FC Constanţa 4-2 (Sergiu Dargate 2, Cristi Pariza 2 / Sorin Ţeican, Nicolae Croitoru)

GRUPA B: CS Sparta Techirghiol - AS Spartanii Năvodari 2-9 (Raul Mihalache, Emilian Cercel / Mihai Guliu 2, Raymondo Mocanu 2, Emilian Lazăr 2, Cătălin Ailiesei 2, Claudiu Sandu)

CS Agigea - Real Valu lui Traian 5-4 (Claudiu Della 2, Marius Niţă, Raul Corneanu, Ionel Boghiţoi / Marinaş Iordache, Constantin Ciuc, Cătălin Ivan, Ionel Stoica)

Etapa a 3-a - duminică, 3 noiembrie -

GRUPA A: VDT Construct Constanţa - Macedonia Ovidiu 3-1 (Valentin Dumitrică, George Pitu, Ştefan Ciobanu / Gheorghiţă Spînu)

Voința Valu lui Traian - CSO Perla Murfatlar 1-7 (Mustafa Dogan / Daniel Piron 5, Ionuţ Oselinsche, Marian Negulete)

GRUPA B: AS Spartanii Năvodari - CS Agigea 2-5 (Emilian Lazăr, Raymondo Mocanu / Enis Cogali 2, Erdinci Cogali 2, Marius Niţă)

Voința FCS Old Boys 2017 Săcele - CS Sparta Techirghiol 8-6 (Vasile Şicu 3, Costin Tocia 3, Stelian Carabaş, Tănase Halep / Nicu Bîlea 2, Alex Grăjdan 2, Raul Mihalache, Cristian Toader)

Clasamente - GRUPA A: 1. VDT Construct Constanţa 9p (golaveraj: 13-9), 2. CSO Perla Murfatlar 6p (14-7), 3. Macedonia Ovidiu 3p (5-5), 4. FC Constanţa 0p (4-8), 5. Voința Valu lui Traian 0p (6-13).

GRUPA B: 1. AS Spartanii Năvodari 6p (golaveraj: 20-13), 2. CS Agigea 6p (10-6), 3. Voința FCS Old Boys 2017 Săcele 3p (14-15), 4. Real Valu lui Traian 1p (5-6), CS Sparta Techirghiol 1p (9-18).

Primele patru clasate din fiecare grupă se vor califica în sferturile de finală

Loading...

Adaugă comentariul tău





NOTĂ: Te rugăm să comentezi la subiect. Sunt interzise atacurile la persoană, limbajul vulgar sau tendenţios şi postarea materialelor publicitare. Încălcarea acestor norme va fi sancţionată cu ştergerea imediată a comentariului.



Ştiri recomandate

Pagina a fost generata in 0.1905 secunde