Handbalistele de la CSM Bucureşti, eliminate în sferturile Ligii Campionilor

Sport 14 Aprilie 2019 / 09:29 500 accesări

CSM Bucureşti, campioana României la handbal feminin, a ratat, sâmbătă seară, calificarea în Turneul Final Four al Ligii Campionilor. CSM a pierdut, în deplasare, manşa retur din sferturile de finală, scor 22-23 (9-11) cu Metz Handball, după ce a cedat şi în tur, la Bucureşti, scor 26-31 (11-14). După trei participări consecutive, CSM nu va lupta în Final Four, acolo unde, în ultimele două sezoane, s-a clasate pe locul 3, iar în 2016 a cucerit trofeul.

La Turneul Final Four, care se va desfăşura la Budapesta, în zilele de 11 mai şi 12 mai, vor evolua echipele Gyor Eto, Rostov Don, Vipers şi Metz Handball. Deţinătoarea trofeului este Gyor ETO.

Celelalte rezultate din sferturi: Gyor - Odense 33-21 (în tur: 29-28), Rostov Don - FTC Budapesta 33-22 (în tur: 29-26) şi Vipers - Buducnost 25-18 (în tur: 24-19).