HCM Roman a învins pe Corona Brașov în manșa tur a optimilor Cupei EHF

10 Ianuarie 2016 / 13:17 704 accesări

Echipa de handbal feminin HCM Roman a învins, duminică, în deplasare, formația Corona Brașov, cu scorul de 22-21 (9-10), în manșa tur din optimile de finală ale Cupei EHF.

Principala marcatoare a meciului a fost Irina Glibko, de la HCM Roman, cu 12 goluri.

Manșa retur este programată în 17 ianuarie, la Brașov, iar câștigătoarea din dubla manșă se va califica în sferturile de finală ale Cupei EHF.

În turul trei al competiției, HCM Roman a eliminat formația islandeză Fram (scor general 56-47), iar Corona Brașov a trecut de polonezele de la Pogon Baltica Szczecin (48-44).

Tragerea la sorți pentru meciurile din sferturile de finală va avea loc în 19 ianuarie, iar cele două manșe sunt programate în 20-21 februarie, respectiv 27-28 februarie.