Ianis Hagi, două goluri şi o pasă de gol în partida St. Truiden - KRC Genk

Fotbal internaţional

Sport 29 Septembrie 2019 / 08:43 591 accesări

Internaţionalul român Ianis Hagi a marcat două goluri pentru KRC Genk în partida cu St. Truiden, disputată sâmbătă seară, în campionatul Belgiei, oferind şi pasa de la primul gol al echipei sale. Întâlnirea din deplasare s-a încheiat la egalitate, scor 3-3 (Bongonda 14, Ianis Hagi 48-pen., 60-pen. / Boli 67, 87, Garcia 80), după ce Genk a condus cu 3-0, arbitrul fluierând finalul meciului în minutul 90, înainte de a fi arătate minutele de prelungire.

Ianis Hagi a jucat până în minutul 69. În minutul 62, jocul a fost suspendat pentru aproximativ un sfert de oră, din cauza fanilor formaţiei gazdă, care au aruncat cu mai multe obiecte către poarta echipei oaspete. În finalul partidei, suporterii lui Genk au devenit violenţi în sectorul de tribună în care se aflau, astfel că întâlnirea a luat sfârşit.