Ianis Hagi l-a învins pe Tătăruşanu

Fotbal internaţional

Sport 17 Iulie 2020 / 08:42 709 accesări
Ianis Hagi a marcat în amicalul de la Lyon (sursa foto: Facebook Rangers FC)

Într-un meci amical disputat joi seară, la Lyon, între echipa locală Olympique şi formaţia scoţiană Glasgow Rangers, oaspeţii s-au impus cu scorul de 2-0 (Marcelo 20-autogol, Ianis Hagi 25), la capătul unei partide în care internaţionalul român Ianis Hagi a fost în prim plan în prima repriză, la pauză fiind înlocuit de antrenorul Seven Gerrard.

Ianis Hagi a câştigat duelul cu portarul Ciprian Tătăruşanu, care a evoluat la Olympique Lyon pe toată durata întâlnirii, după ce a marcat al doilea gol al echipei sale, în minutul 25, şi a provocat autogolul lui Marcelo, din minutul 20. Jucătorul formaţiei franceze a trimis mingea în propria poartă sub presiunea lui Ianis Hagi, căruia i-a fost atribuit iniţial golul. Glasgow Rangers a jucat în inferioritate numerică din minutul 39, după eliminarea lui Kent.