Ianis Hagi şi George Puşcaş, pe lista marcatorilor

Fotbal internaţional

Sport 23 Iulie 2020 / 08:21 824 accesări
Ianis Hagi a înscris din nou pentru Rangers FC (sursa foto: Facebook Rangers FC)

Internaţionalul român Ianis Hagi a marcat un gol, miercuri seară, în partida amicală susţinută de formaţia sa de club, Rangers FC, împotriva celor de la Motherwell. Rangers FC a câştigat meciul cu scorul de 4-0 (Kent 7, Ianis Hagi 10, Aribo 45, Lamie 68-autogol).

Ianis Hagi a fost titular şi a evoluat până în minutul 59, oferind şi o pasă de gol la reuşita lui Aribo.

Şi George Pușcaș şi-a trecut numele pe lista marcatorilor, înscriind singurul gol al echipei sale, Reading, în partida cu Swansea, scor 1-4, din ultima etapă a sezonului Ligii a 2-a din Anglia. George Pușcaș a fost titular și a marcat golul de 1-1, din lovitură de la 11 metri, în minutul 43.