În UNL, Spania a smuls un punct în Germania

Fotbal internaţional

Sport 04 Septembrie 2020 / 00:14 692 accesări

Joi seară s-au disputat primele zece meciuri din ediţia 2020 a UEFA Nations League. Cel mai aşteptat duel, dintre Germania şi Spania, s-a încheiat nedecis, ibericii egalând in-extremis, în al şaselea minut al prelungirilor. Şi Irlanda a marcat golul egalizator în prelungirile partidei cu Bulgaria, în timp ce Insulele Feroe a înscris golul victoriei în minutul 90.

Rezultate -

Divizia A, Grupa 4: Ucraina - Elveţia 2-1 (Yarmolenko 14, Zinchenko 68 / Seferović 41) şi Germania - Spania 1-1 (Werner 51 / Gayà 90+6)

Divizia B, Grupa 3: Turcia - Ungaria 0-1 (Szoboszlai 80) şi Rusia - Serbia 3-1 (Dzyuba 48-pen., 81, Karavaev 69 / A. Mitrović 78)

Divizia B, Grupa 4: Bulgaria - Irlanda 1-1 (Kraev 56 / Duffy 90+3) şi Finlanda - Ţara Galilor 0-1 (Moore 80)

Divizia C, Grupa 3: Moldova - Kosovo 1-1 (Nicolaescu 20 / Kololli 71) şi Slovenia - Grecia 0-0

Divizia D, Grupa 1: Letonia - Andorra 0-0 şi Insulele Feroe - Malta 3-2 (K. Olsen 25, A. Olsen 87, Hendriksson 90 / Degabriele 37, Agius 73)

Programul meciurilor de vineri, 4 septembrie, din UEFA Nations League se prezintă astfel -

Ora 19.00 - Divizia C, Grupa 4: Lituania - Kazahstan

Ora 21.45 - Divizia A, Grupa 1: Italia - Bosnia & Herţegovina şi Olanda - Polonia

Divizia B, Grupa 1: ROMÂNIA - Irlanda de Nord şi Norvegia - Austria

Divizia B, Grupa 2: Scoţia - Israel şi Slovacia - Cehia

Divizia C, Grupa 4: Belarus - Albania