Încă trei echipe calificate în optimile UEFA Champions League

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal / UEFA Champions League, faza grupelor, etapa a 5-a Încă trei echipe calificate în optimile UEFA Champions League
Sport 27 Noiembrie 2019 / 08:26 297 accesări 0 comentarii

Real Madrid, Tottenham Hotspur şi Manchester City au obţinut, marţi seară, biletele pentru optimile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal în urma rezultatelor înregistrate în etapa a cincea, penultima, a fazei grupelor.

Paris Saint-Germain, Bayern Munchen şi Juventus Torino erau calificate în optimile din UEFA Champions League.

Bayer Leverkusen şi-a asigurat prezenţa în 16-imile de finală din UEFA Europa League şi mai speră într-o clasare pe locul secund.

Rezultate - GRUPA A: Galatasaray Istanbul - FC Bruges 1-1 (Adem Büyük 11 / Diatta 90+2) şi Real Madrid - Paris Saint-Germain 2-2 (Benzema 17, 79 / Mbappé 81, Sarabia 83).

Clasament: 1. PSG 13p (golaveraj: 12-2), 2. REAL 8p (11-7), 3. Bruges 3p (3-9), 4. Galatasaray 2p (1-9).

GRUPA B: Steaua Roşie Belgrad - Bayern Munchen 0-6 (Goretzka 14, Lewandowski 53-pen., 60, 64, 68, Tolisso 89) şi Tottenham Hotspur - Olympiacos Pireu 4-2 (Dele Alli 45+1, H. Kane 50, 77, Aurier 73 / El Arabi 6, Rúben Semedo 19).

Clasament: 1. BAYERN 15p (21-4), 2. TOTTENHAM 10p (17-11), 3. Steaua Roşie 3p (3-19), 4. Olympiacos 1p (7-14).

GRUPA C: Atalanta Bergamo - Dinamo Zagreb 2-0 (Muriel 27-pen., A. Gómez 47) şi Manchester City - Şahtior Doneţk 1-1 (Gündoğan 56 / Solomon 69).

Clasament: 1. MANCHESTER CITY 11p (12-3), 2. Şahtior 6p (8-10), 3. Dinamo Zagreb 5p (9-9), 4. Atalanta 4p (5-12).

GRUPA D: Lokomotiv Moscova - Bayer Leverkusen 0-2 (Zhemaletdinov 11-autogol, S. Bender 54) şi Juventus Torino - Atlético Madrid 1-0 (Dybala 45+2).

Clasament: 1. JUVENTUS 13p (10-4), 2. Atlético 7p (6-5), 3. Bayer 6p (5-7), 3. Lokomotiv 3p (4-9).

PROGRAMUL PARTIDELOR DE MIERCURI SEARĂ

Ora 19.55 - GRUPA G: Zenit Sankt Petersburg - Olympique Lyon.

Clasament: 1. Leipzig 9p (golaveraj: 6-4), 2. Lyon 7p (7-4), 3. Zenit 4p (5-6), 4. Benfica 3p (5-9).

GRUPA H: CF Valencia - Chelsea Londra.

Clasament: 1. Ajax 7p (10-5), 2. Chelsea 7p (7-6), 3. Valencia 7p (6-5), 4. Lille 1p (3-10).

Ora 22.00 - GRUPA E: FC Liverpool - SSC Napoli şi KRC Genk - FC Salzburg.

Clasament: 1. Liverpool 9p (10-7), 2. Napoli 8p (6-3), 3. Salzburg 4p (12-10), 4. Genk 1p (4-12).

GRUPA F: FC Barcelona - Borussia Dortmund şi Slavia Praga - Internazionale Milano.

Clasament: 1. Barcelona 8p (4-2), 2. Dortmund 7p (5-4), 3. Internazionale 4p (6-6), 4. Slavia 2p (2-5).

GRUPA G: RB Leipzig - Benfica Lisabona.

Clasament: 1. Leipzig 9p (6-4), 2. Lyon 7p (7-4), 3. Zenit 4p (5-6), 4. Benfica 3p (5-9).

GRUPA H: Lille OSC - Ajax Amsterdam.

Clasament: 1. Ajax 7p (10-5), 2. Chelsea 7p (7-6), 3. Valencia 7p (6-5), 4. Lille 1p (3-10).

Meciurile sunt transmise în direct la Digi Sport şi Telekom Sport.



Ştiri recomandate

Pagina a fost generata in 0.1945 secunde