Încep confruntările din Grupele Principale la CE de handbal masculin

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Încep confruntările din Grupele Principale la CE de handbal masculin
Sport 16 Ianuarie 2020 / 09:22 352 accesări 0 comentarii
Sursa foto: www.eurohandball.com

Sursa foto: www.eurohandball.com

Turneul final al Campionatului European de handbal masculin care se desfăşoară în această perioadă în Austria, Norvegia şi Suedia programează joi primele partide din Grupele Principale.

Programul meciurilor de joi, 16 ianuarie, se prezintă astfel - Grupa Principală 1: Spania - Cehia (ora 17.00), Croaţia - Austria (ora 19.15), Belarus - Germania (ora 21.30).

Programul partidelor de vineri, 17 ianuarie, este următorul - Grupa Principală 2: Slovenia - Islanda (ora 17.00), Norvegia - Ungaria (ora 19.15), Portugalia - Suedia (ora 21.30). Întâlnirile pot fi urmărite la Digi Sport.

Clasament Grupa Grupa Principală 1: 1. Croaţia 2p (golaveraj: 31-23), 2. Spania 2p (33-26), 3. Austria 2p (32-29), 4. Cehia 0p (29-32), 5. Germania 0p (26-33), 6. Belarus 0p (23-31).

Clasament Grupa Principală 2: 1. Norvegia 2p (golaveraj: 34-28), 2. Ungaria 2p (24-18), 3. Slovenia 2p (21-19), 4. Suedia 0p (19-21), 5. Portugalia 0p (28-34), 6. Islanda 0p (18-24).

Rezultatele de miercuri, 15 ianuarie, din ultimele jocuri ale fazei grupelor - GRUPA E: Islanda - Ungaria 18-24 (12-9), Rusia - Danemarca 28-31 (15-12).

Clasamente finale - GRUPA A: 1. CROAŢIA 6p (golaveraj: 82-65), 2. BELARUS 4p (94-88), 3. Muntenegru 2p (70-84), 4. Serbia 0p (72-81).

GRUPA B: 1. AUSTRIA 6p (golaveraj: 98-87), 2. CEHIA 4p (79-76), 3. Macedonia de Nord 2p (79-84), 4. Ucraina 0p (74-83).

GRUPA C: 1. SPANIA 6p (golaveraj: 102-73), 2. GERMANIA 4p (88-83), 3. Olanda 2p (80-94), 4. Letonia 0p (73-93).

GRUPA D: 1. NORVEGIA 6p (golaveraj: 94-80), 2. PORTUGALIA 4p (83-83), 3. Franţa 2p (82-72), 4. Bosnia & Herţegovina 0p (73-90).

GRUPA E: 1. UNGARIA 5p (golaveraj: 64-67), 1. ISLANDA 4p (83-77), 3. Danemarca 3p (85-83), 4. Rusia 0p (76-91).

GRUPA F: 1. SLOVENIA 6p (golaveraj: 76-67), 2. SUEDIA 4p (81-68), 3. Elveţia 2p (77-87), 4. Polonia 0p (73-85).

Primele două clasate din fiecare din cele şase grupe s-au calificat în faza grupelor principale. Semifinalele vor avea loc la 24 ianuarie, iar finala se va disputa la 26 ianuarie.



Ştiri recomandate

Pagina a fost generata in 0.1808 secunde