Înfrângere pentru BC Athletic la Voluntari

Baschet masculin / Liga Naţională: CSO VOLUNTARI - BC ATHLETIC CONSTANŢA 94-73

Sport 03 Februarie 2019 / 09:54 442 accesări
Baschetbaliştii constănţeni au cedat la scor la Voluntari

Echipa masculină de baschet Athletic Constanța a pierdut sâmbătă seară, la Voluntari, în Sala „Gabriela Szabo”, meciul cu CSO Voluntari, din etapa a treia a a Ligii Naţionale, Grupa galbenă. Baschetbaliştii antrenaţi de Alexandru Olteanu şi Bogdan Ivanovici au cedat la 21 de puncte diferenţă, scor 73-94, la pauză 34-52, doar în sfertul al treilea rezultatul pe tabela de marcaj fiind favorabil constănţenilor.

Scorul pe sferturi în partida Voluntari - BC Athletic: 27-17, 25-17, 20-26, 22-13.

Pentru BC Athletic au înscris Deondre Ray 22 de puncte, Brandon Lockhart 19p, Daniel Mâinea 15p, Alin Andrieş 9p, Andrei Oprean 3p, Samuel Berkelund 2p, Andrei Şerban 2p şi Adrian Trandafir 1p.

În etapa viitoare, BC Athletic va juca pe teren propriu, sâmbătă, 9 februarie, în Sala Sporturilor din Constanţa, cu Phoenix Galaţi.