Înfrângeri româneşti la Melbourne

Tenis de câmp

Sport 20 Ianuarie 2019 / 11:09 349 accesări

Perechea formată din Irina Bara şi Monica Niculescu a fost eliminată, duminică, în optimile de finală ale probei de dublu feminin de la Australian Open. Bara şi Niculescu au pierdut în turul al treilea de Raquel Atawo (SUA) şi Katarina Srebotnik (Slovenia), cap de serie numărul 9, scor 2-6, 6-3, 3-6.

Tot duminică, în primul tur la dublu mixt, Irina Begu şi Horia Tecău au cedat în duelul cu Nicole Melichar (SUA) şi Bruno Soares (Brazilia), cap de serie numărul 2, cu scorul de 1-6, 3-6. Iar Mihaela Buzărnescu şi austriacul Oliver Marach, favoriţi numărul 4, au abandonat în primul set al meciului cu Bethanie Mattek-Sands (SUA) şi Jamie Murray (Marea Britanie). După 25 de minute de joc, Buzărnescu şi Marach s-au retras în momentul în care adversarii conduceau cu scorul de 4-1 în primul set.