Înotătorul Răzvan Florea candidează din partea PSD la CLM Constanța

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Înotătorul Răzvan Florea candidează din partea PSD la CLM Constanța
Administrație 26 Aprilie 2016 / 10:31 5233 accesări 9 comentarii

ȘTIRE ÎN CURS DE ACTUALIZARE

În aceste momente, conducerea PSD este prezentă la Biroul Electoral Municipal unde își depune candidaturile pentru funcțiile de primar și consilieri locali. Surpriza este că, printre cei care se află pe listele PSD, se află și înotătorul Răzvan Florea.

Decebal Făgădău, președintele organizației municipale Constanța a PSD, a declarat că lista de consilieri pe care el o propune respectă promisiunile pe care le-a făcut, și anume, să conțină o treime femei, o treime tineri, precum și reprezentanți ai societății civile.

Iată lista candidaților la Consiliul Local Municipal Constanța:

1. Decebal Făgădău- economist, primarul interimar al Constanței

2. Răzvan Ionuț Florea - antrenor de înot, singurul medaliat olimpic din istoria înotului românesc, vicepreședintele Federației Române de Triatlon

3. Irinela Nicolae - profesor, inspector școlar pentru educație timpurie

4. Costin Ioan Răsăuțeanu - masterand în Administrație Europeanăși Instituții Publice, viceprimar al Constanței

5. Aurelian - Marius Marin - om de afaceri

6. Adriana Teodoru - jurnalist

7. George Gabriel Vișan - economist, consilier local din 2008

8. Gabriel Valentin Pîrvulescu - vicepreşedinte al organizaţiei municipale PSD Constanţa, consilier local din 2004

9. Dumitru Babu - economist

10. Marioara Cojoc - conferenţiar universitar doctor la Facultatea de Istorie şi Ştiinţe Politice din cadrul Universității „Ovidius” Constanţa, doctor în istorie, consilier local din 2012

11. Teodor Patrichi - administratorul Terminalului de Pasageri al Portului Constanţa, preşedintele Asociației Navale US Navy League - România Council

12. Mircea Dobre - economist, viceprimar al Constanței

13. Perodin Dede - preşedintele Sindicatului Liber al Navaliştilor din Şantierul Naval Constanţa de 12 ani

14. Cristian - Marius Andreiaș - inginer

15. Cristian Mihăilescu - inginer diplomat

16. Temur Ibraim - vicepreședintele Federației Sindicale ATU-Transloc România

17. Cristian Tincu - economist

18. Liviu Merdinian - medic, doctor în Științe Medicale, consilier al Uniunii Armenilor, Filiala Constanța

19. Valentin Ciorbea - profesor universitar doctor în Istorie Contemporană Universală și membru asociat al Academiei Oamenilor de Știință din România, consilier local din 2012

20. Mihaela - Liliana Herda - consilier parlamentar

21. Nicolae Bogdan Niță - inginer portuar

22. Daniela Enescu - expert în cadrul Camerei Deputaților, jurist

23. Victor Gabriel Stratenie - profesor de istorie

24. Nicoleta Bercaru - profesor de limba și literatura română

25. Gheorghe Rohian - vicepreședintele Sindicatului Cadrelor Militare Disponibilizate Constanța

26. Cristina Papazian - economist,

27. Tănase Șola - expert în accesarea de fonduri structurale și de coeziune europene

28. Andreea - Mădălina Buzea - economist

29. Paraschiva-Luminița Constantin - expert contabil

30. Remus Mihai Jan Alexandru - jurist

31. Dan Dobrescu - economist

32. Luminița Maria Trifu - economist

33. Rebecca Zgură - specialist în Relații Internaționale

34. Mihaela Moisii - economist , specialist în tranzacții bancare

UPDATE:

Cu puțin timp în urmă, social democrații au depus listele de candidați și pentru Consiliul Județean.

Iată lista de candidați la Consiliul Județean Constanța:

1. Adriana Gheorghe - profesor

2. Horia Țuțuianu - economist

3. Cristinel Dragomir - Inginer

4. Rareș Drăghici - arhitect

5. Mircea Pintilie - inginer

6. Tiberiu Roșu - economist

7. Gheorghe Donțu - economist

8. Cosmin Ciobanu - jurist

9. Dan Georgescu - inginer

10. Sabrina Maria Nedelcu - jurist

11. Dumitru Florea - inginer agronom

12. Lucian Lungoci - inginer

13. Adrian Bereș - economist

14. Ion Marinescu - profesor

15. Adrian Bizineche - economist

16. Vasile Moldovanu - inginer

17. Constantin Galușcă - lacatuș mecanic

18. Petrus Petre - profesor

19. Adrian Vonica - jurist

20. Nicoleta Bercaru - profesor

21. Ionela Lokman - lucrător comercial

22. Luminița Niță - jurist

23. Ecaterina Prodan - inginer

24. Alexandru Ionescu - economist

25. Anghel Panait - economist

26. Florin Bacioiu - inginer

27. Alexandru Bujeniță - profesor

28. Fedbi Osman - inginer

29. Stelian Samara - economist

30. Gabriel Candidatu - inginer

31. Gheorghe Naciadis - jurist

32. Dumitru Munteanu - profesor

33. Ciprian Costache - profesor

34. Vasile Minea - jurist

35. Adrian Rotaru - electromecanic

36. Rebecca Zgură - știinte politice

37. Leonard Dragan - știinte politice

38. Ana Deoanca - lucrator comercial

39. Paul Chismoiu - economist

40. Adriana Focuța - lucrator comercial

41. Ion Radu - tehnician

42. Mihai Lăpuște - tehnician

43. Nicolae Roșu - economist

44. Elena Manciu - macaragiu

45. Andreea Emilia Popa - politolog

46. Nicolae Tudor - tehnician

47. Ion Alexandru Petcu - economist

Citește și:

Marți, ultima zi de depunere a candidaturilor la locale

Cum au voie să se promoveze candidații în campania electorală



Pagina a fost generata in 0.1547 secunde