Italia a reuşit scorul preliminariilor

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal / Preliminariile EURO 2020 Italia a reuşit scorul preliminariilor
Sport 19 Noiembrie 2019 / 08:36 238 accesări 0 comentarii

Elveţia şi Danemarca s-au calificat la EURO 2020, luni seară, completând lista pentru turneul final, pe care se mai află Belgia, Ucraina, Rusia, Italia, Polonia, Spania, Anglia, Cehia, Franţa, Turcia, Suedia, Finlanda, Germania, Olanda, Croaţia, Austria şi Portugalia.

Italia, 9-1 cu Armenia, a stabilit scorul preliminariilor şi a încheiat grupa cu punctajul maxim.

Rezultatele de luni seară -

GRUPA D: Irlanda - Danemarca 1-1 (Doherty 85 / Braithwaite 73) şi Gibraltar - Elveţia 1-6 (Styche 74 / Itten 10, 84, Vargas 50, Fassnacht 57, Benito 75, Xhaka 86.).

Clasament: 1. ELVEŢIA 17p (golaveraj: 19-6), 2. DANEMARCA 16p (23-6), 3. Irlanda 13p (7-5), 4. Georgia 8p (7-11), 5. Gibraltar 0p (3-31).

GRUPA F: Spania - ROMÂNIA 5-0 (Fabian Ruiz 8, Gerard Moreno 33, 43, A. Rus 45-autogol, Oyarzabal 90+1), Suedia - Insulele Feroe 3-0 (Andersson 29, Svanberg 72, Guidetti 80) şi Malta - Norvegia 1-2 (Fenech 40 / King 7, Sorloth 62).

Clasament: 1. SPANIA 26p (31-5), 2. SUEDIA 21p (23-9), 3. Norvegia 17p (19-11), 4. România 14p (17-15), 5. Malta 3p (3-27), 6. 5. Insulele Feroe 3p (4-30).

GRUPA J: Liechtenstein - Bosnia & Herțegovina 0-3 (Civic 57, Hodzic 64, 72), Italia - Armenia 9-1 (Immobile 8, 33, Zaniolo 9, 64, Barella 29, Romagnoli 72, Jorginho 75-pen., Orsolini 78, Chiesa 81 / Babayan 79) şi Grecia - Finlanda 2-1 (Mantalos 47, Galanopoulos 70 / Pukki 27).

Clasament: 1. ITALIA 30p (37-4), 2. FINLANDA 18p (16-10), 3. Grecia 14p (12-14), 4. Bosnia & Herţegovina 13p (20-17), 5. Armenia 10p (14-25), 6. Liechtenstein 2p (2-31).

PROGRAMUL PARTIDELOR DE MARŢI SEARĂ

Ora 21.45 - GRUPA C: Olanda - Estonia şi Germania - Irlanda de Nord.

Clasament: 1. GERMANIA 18p (golaveraj: 24-6), 2. Olanda 16p (19-7), 3. Irlanda de Nord 13p (8-7), 4. Belarus 4p (4-16), 5. Estonia 1p (2-21).

GRUPA E: Ţara Galilor - Ungaria şi Slovacia - Azerbaidjan.

Clasament: 1. CROAŢIA 17p (17-7), 2. Ungaria 12p (8-9), 3. Ţara Galilor 11p (8-6), 4. Slovacia 10p (11-11), 5. Azerbaidjan 1p (5-16).

GRUPA G: Polonia - Slovenia, Letonia - Austria şi Macedonia de Nord - Israel.

Clasament: 1. POLONIA 22p (15-3), 2. AUSTRIA 19p (19-8), 3. Slovenia 14p (14-8), 4. Israel 11p (16-17), 5. Macedonia de Nord 11p (11-13), 6. Letonia 0p (2-28).

GRUPA I: Belgia - Cipru, San Marino - Rusia şi Scoţia - Kazahstan.

Clasament: 1. BELGIA 27p (34-2), 2. RUSIA 21p (28-8), 3. Scoţia 12p (13-18), 4. Cipru 10p (14-14), 5. Kazahstan 10p (12-14), 6. San Marino 0p (1-46).

Taguri articol
Loading...

Adaugă comentariul tău





NOTĂ: Te rugăm să comentezi la subiect. Sunt interzise atacurile la persoană, limbajul vulgar sau tendenţios şi postarea materialelor publicitare. Încălcarea acestor norme va fi sancţionată cu ştergerea imediată a comentariului.



Ştiri recomandate

Pagina a fost generata in 0.2137 secunde