Liga 1, etapa 1: UTA - Farul Constanța 0-0

Sport 19 Iulie 2021 / 07:24 962 accesări

Farul Constanța a obținut un rezultat de egalitate la debutul în noul sezon, scor 0-0, după un meci de mare luptă.

Farul Constanța a evoluat în ultimele 17 minute cu doi jicători mai puțin pe teren, după ce Dussaut a fost eliminat în min.70, iar Dănuleasă, intrat pe teren în min.74, s-a accidentat patru minute mai târziu, fiind transportat la spital.

O remiză obținută după un meci extrem de disputat, dar în care Farul a avut pe teren trei jucători născuți în 2002 și doi născuți în 2003

Farul Constanța a fost susținută și de o parte a galeriei Peluza Marină, care au dorit să fie aproape de Farul deși au parcurs odistanță considerabilă.

Au evoluat - UT Arad (antrenor Laszlo Balint): Iacob - Vukcevic, Erico, Medimorec Shliakov (90 Bustea) - Batha, Passaglia - Roger, Ubbink (90 Negoescu), Miculescu - Hora (60 Dangubic). Rezerve: Balauru - Tomozei, Bustea, Vorobjovas, Antal, Negoescu, Baravykas, Mercioiu.

Farul Constanța (manager tehnic Gheorghe Hagi): Tordai - Dussaut, Larie, Mladen, De Nooijer - Mălăele (15 Grosu, 56 Dobrosavlevici), Pires, Grameni (56 Purece) - Chițu (73 Dănuleasă), Petre (56 Betancor), Pitu. Rezerve: Dur-Bozoancă - Popescu, Buta, Andronache.