Loturile echipelor din Grupa B de la World Cup 2018

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
CM de fotbal Rusia 2018 Loturile echipelor din Grupa B de la World Cup 2018
Sport 14 Iunie 2018 / 08:50 628 accesări 0 comentarii
Spania trebuie să treacă peste schimbarea selecţionerului cu o zi înaintea startului turneului final

Spania trebuie să treacă peste schimbarea selecţionerului cu o zi înaintea startului turneului final

Grupa B: Portugalia, Spania, Maroc, Iran

PORTUGALIA (selecţioner Fernando Santos)

portari: Anthony Lopes (Olympique Lyon), Beto (Goztepe), Rui Patricio (Sporting Lisabona).

fundaşi: Bruno Alves (Glasgow Rangers), Cedric Soares (Southampton), Jose Fonte (Dalian Yifang), Mario Rui (SSC Napoli), Pepe (Beşiktaş Istanbul), Raphael Guerreiro (Borussia Dortmund), Ricardo Pereira (FC Porto), Ruben Dias (Benfica Lisabona).

mijlocaşi: Adrien Silva (Leicester), Bruno Fernandes (Sporting Lisabona), Joao Mario (West Ham United), Joao Moutinho (AS Monaco), Manuel Fernandes (Lokomotiv Moscova), William Carvalho (Sporting Lisabona).

atacanţi: Andre Silva (AC Milan), Bernardo Silva (Manchester City), Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Gelson Martins (Sporting Lisabona), Goncalo Guedes (Valencia), Ricardo Quaresma (Beşiktaş Istanbul).

SPANIA (selecţioner Fernando Hierro)

portari: Pepe Rein (SSC Napoli), David de Gea (Manchester United), Kepa Arrizabalaga (Athletic Bilbao).

fundaşi: Nacho Fernandez, Sergio Ramos, Dani Carvajal (toţi Real Madrid), Gerard Pique, Jordi Alba (ambii FC Barcelona), Alvaro Odriozola (Real Sociedad), Nacho Monreal (Arsenal Londra), Cesar Azpilicueta (Chelsea Londra).

mijlocaşi: Andres Iniesta, Sergio Busquets (ambii FC Barcelona), Saul Niguez, Koke (ambii Atletico Madrid), Isco, Marco Asensio (ambii Real Madrid), Thiago Alcantara (Bayern Munchen), David Silva (Manchester City).

atacanţi: Iago Aspas (Celta Vigo), Rodrigo (Valencia), Diego Costa (Atletico Madrid), Lucas Vazquez (Real Madrid).

MAROC (selecţioner Hervé Renard)

portari: Mounir El Kajoui (Numancia), Yassine Bounou (Girona), Ahmad Reda Tagnaouti (Ittihad Tanger).

fundaşi: Mehdi Benatia (Juventus Torino), Romain Saiss (Wolverhampton Wanderers FC), Manuel Da Costa (Istanbul Basaksehir), Nabil Dirar (Fenerbahce Istanbul), Achraf Hakimi (Real Madrid), Hamza Mendyl (OSC Lille).

mijlocaşi: M'barek Boussoufa (Al Jazira), Karim El Ahmadi, Sofyan Amrabat (ambii Feyenoord Rotterdam), Youssef Ait Bennasser (Caen), Younes Belhanda (Galatasaray Istanbul), Faycal Fajr (Getafe), Amine Harit (Schalke Gelsenkirchen).

atacanţi: Khalid Boutaib (Malatyaspor), Aziz Bouhaddouz (St. Pauli), Ayoub El Kaabi (Renaissance Berkane), Nordin Amrabat (Leganes), Mehdi Carcela (Standard Liege), Hakim Ziyech (Ajax Amsterdam), Youssef En Nesyri (Malaga).

IRAN (selecţioner Carlos Queiroz)

portari: Alireza Beiranvand (Persepolis), Rashid Mazaheri (Zob Ahan), Amir Abedzadeh (Maritimo).

fundaşi: Majid Hosseini (Esteghlal), Ramin Rezaeian (Ostende), Mohammad Reza Khanzadeh (Padideh), Morteza Pouraliganji (Alsaad), Pejman Montazeri, Roozbeh Cheshmi (ambii Esteghlal), Milad Mohammadi (Akhmat Grozny).

mijlocaşi: Saeid Ezatolahi (Amkar Perm), Masoud Shojaei (AEK Atena), Mehdi Torabi (Saipa), Omid Ebrahimi (Esteghlal), Ehsan Haji Safi, Karim Ansarifard (ambii Olympiacos Pireu), Vahid Amiri (Persepolis).

atacanţi: Alireza Jahanbakhsh (AZ Alkmaar), Mehdi Taremi (Al Gharafa), Sardar Azmoun (Rubin Kazan), Reza Ghoochannejhad (Heerenveen), Saman Ghoddos (Ostersunds), Ashkan Dejagah (Nottingham Forest).

Programul meciurilor din Grupa B este următorul -

15 iunie, ora 18.00: Maroc - Iran (Sankt Petersburg)

15 iunie, ora 21.00: Portugalia - Spania (Soci)

20 iunie, ora 15.00: Portugalia - Maroc (Moscova / Luzhniki)

20 iunie, ora 21.00: Iran - Spania (Kazan)

25 iunie, ora 20.00: Spania - Maroc (Kalinigrad)

25 iunie, ora 20.00: Iran - Portugalia (Saransk)

Taguri articol


Ştiri recomandate

Pagina a fost generata in 0.1476 secunde