Manchester United a învins fără probleme pe Leicester în etapa a şasea din Premier League

24 Septembrie 2016 / 22:46 816 accesări

Manchester United a câştigat, sâmbătă, meciul disputat pe teren propriu împotriva formaţiei Leicester, scor 4-1, în primul meci al etapei a şasea din Premier League.

Formaţia din Manchester a condus cu 4-0 la pauză, după reuşitele lui Smalling (minutul 22), Mata (37), Rashford (40) şi Pogba (42). Gray a marcat singurul gol al oaspeţilor, în minutul 59.

United: de Gea - Valencia, Bailly, Smalling, Blind - Herrera, Pogba, Lingard (Carrick 78'), Mata (Young 87') - Rashford (Rooney 83'), Ibrahimovic. Antrenor: Jose Mourinho.

Leicester: Zieler - Simpson, Morgan, Huth, Fuchs - Mahrez (King 45'), Amartey, Drinkwater, Albrighton (Schlupp 62') - Slimani, Vardy (Gray 45'). Antrenor: Claudio Ranieri.

Pentru 75.000 de spectatori au asistat la meciul de pe Old Trafford. United a întrerupt o serie de două înfrângeri consecutive, în timp ce Leicester rămâne fără puncte în deplasare.

În urma acestui rezultat, Manchester United ocupă locul 3 în clasamentul Premier League, cu 12 puncte, în timp ce Leicester se află pe poziţia a 12-a, cu 7 puncte.

Tot sâmbătă, în etapa a şasea din Premier League, se vor disputa meciurile: Bournemouth - Everton, Liverpool - Hull, Middlesbrough - Tottenham, Stoke - West Brom, Sunderland - Crystal Palace, Swansea - Man City, Arsenal - Chelsea.