Marele Premiu al Malaysiei: "Dublă" Mercedes

Sport 01 Ianuarie 2006 / 00:00 2840 accesări

Britanicul Lewis Hamilton a câştigat, astăzi, Marele Premiu al Malaysiei, a doua etapă a Campionatului Mondial de Formula 1, fiind urmat de coechipierul său de la Mercedes, germanul Nico Rosberg, şi de pilotul german al echipei Red Bull, Sebastian Vettel. Pe locul patru s-a clasat spaniolul Fernando Alonso (Ferrari), pe cinci a trecut linia de sosire germanul Nico Hulkenberg (Force India), iar al şaselea a fost britanicul Jenson Button (McLaren-Mercedes). Pe locurile 7-10 s-au situat în ordine brazilianul Felipe Massa (Williams), finlandezul Valtteri Bottas (Williams), danezul Kevin Magnussen (McLaren-Mercedes) şi rusul Danil Kviat (Toro Rosso). Următoarea etapă a CM de Formula 1, Marele Premiu al Bahrainului, va avea loc duminica viitoare, la Sakhir.