Monica Niculescu, eliminată în optimi la Thailand Open

Tenis de câmp

Sport 31 Ianuarie 2019 / 16:11 433 accesări
Monica Niculescu

Joi, în turul al doilea la Thailand Open, Monica Niculescu (locul 100 WTA) a pierdut meciul cu Magda Linette (Polonia, locul 98 WTA), cu scorul de 6-4, 3-6, 2-6, după două ore și jumătate de joc, find eliminată în optimile de finală ale turneului de la Hua Hin. În setul secund, la scorul de 6-4 și 1-0, tenismena noastră a acuzat dureri la umărul drept, solicitând intervenţia medicului. Niculescu va primi un cec în valoare de 3.400 de dolari şi 30 de puncte WTA.

În turneul de la Sankt Petersburg, dotat cu premii în valoare totală de peste 800.000 de dolari, perechea formată din Andreea Mitu și Raluca Olaru a ratat, joi, prezența în semifinalele probei de dublu. Mitu şi Olaru au cedat în sferturi, cu scorul de 5-7, 6-4, 10-12, în meciul cu dublul Lara Arruabarrena (Spania) / Alexandra Panova (Rusia), după o oră şi 51 de minute de joc. Mitu şi Olaru vor încasa un cec în valoare de 6.565 de dolari şi vor primi 100 de puncte WTA.