Narcis Mihăilă și Ana Rodean, campioni naționali la marș

30 Octombrie 2016 / 07:55 443 accesări
Narcis Mihăilă

Atletul Narcis Mihăilă (CSU Reșița) a câștigat, sâmbătă, titlul de campion național în proba de 50 km marș, la București, cu timpul de 4 ore 28 min 20 sec.

Pe locul al doilea s-a clasat coechipierul său Florin Alin Știrbu, în 4 h 34 min 40 sec, iar pe locul al treilea alt sportiv legitimat la CSU Reșița, în 4 h 59 min 30 sec.

La feminin, Ana Veronica Rodean (CSU Reșița, CS Unirea Alba Iulia) s-a impus în proba de 10 km marș, cu timpul 49 min 25 sec 20/100, pe locul secund a sosit Mihaela Acatrinei (CSU Reșița, CS Unirea Alba Iulia), în 50 min 41 sec 80/100, a treia fiind Liliana Manolache (CSM Craiova), 51 min 10 sec 10/100, etc.

CSU Reșița s-a impus la echipe, atât la feminin, cât și la masculin. La masculin a fost urmată de CSM Suceava, iar la feminin de CSM Craiova și CSM Onești.