Nouă remize în runda a treia din UEFA Nations League

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal internaţional

Nouă remize în runda a treia din UEFA Nations League

Sport 11 Octombrie 2020 / 23:50 320 accesări

Duminică s-au disputat 20 de partide în etapa a treia din UEFA Nations League. Iată rezultatele -

Divizia A, Grupa 1: Bosnia & Herţegovina - Olanda 0-0 şi Polonia - Italia 0-0.

Clasament: 1. Italia 5p (golaveraj: 2-1), 2. Polonia 4p (2-2), 3. Olanda 4p (1-1), 4. Bosnia & Herţegovina 2p (2-3).

Divizia A, Grupa 2: Anglia - Belgia 2-1 (Rashford 39-pen., Mount 65 / R. Lukaku 16-pen.) şi Islanda - Danemarca 0-3 (Sigurjónsson 45-autogol, C. Eriksen 46, Skov 61).

Clasament: 1. Anglia 7p (3-1), 2. Belgia 6p (8-3), 3. Danemarca 4p (3-2), 4. Islanda 0p (1-9).

Divizia A, Grupa 3: Croaţia - Suedia 2-1 (Vlasic 32, Kramaric 84 / Berg 66) şi Franţa - Portugalia 0-0.

Clasament: 1. Portugalia 7p (6-1), 2. Franţa 7p (5-2), 3. Croaţia 3p (5-9), 4. Suedia 0p (1-5).

Divizia B, Grupa 1: Norvegia - ROMÂNIA 4-0 (Haaland 13, 64, 74, Sorloth 39) şi Irlanda de Nord - Austria 0-1 (Gregoritsch 42).

Clasament: 1. Norvegia 6p (10-3), 2. Austria 6p (5-4), 3. ROMÂNIA 4p (4-7), 4. Irlanda de Nord 1p (2-7).

Divizia B, Grupa 2: Israel - Cehia 1-2 (Zahavi 56 / Abu Hanna 14-autogol, Vydra 48) şi Scoţia - Slovacia 1-0 (Dykes 54).

Clasament: 1. Scoţia 7p (golaveraj: 4-2), 2. Cehia 6p (6-4), 3. Israel 2p (3-4), 4. Slovacia 1p (2-5).

Divizia B, Grupa 3: Serbia - Ungaria 0-1 (Könyves 20) şi Rusia - Turcia 1-1 (Anton Miranchuk 28 / Kenan Karaman 62).

Clasament: 1. Rusia 7p (8-5), 2. Ungaria 6p (4-3), 3. Turcia 2p (1-2), 4. Serbia 1p (1-4).

Divizia B, Grupa 4: Irlanda - Ţara Galilor 0-0 şi Finlanda - Bulgaria 2-0 (Taylor 52, Jensen 67).

Clasament: 1. Ţara Galilor 7p (2-0), 2. Finlanda 6p (3-1), 3. Irlanda 2p (1-1), 4. Bulgaria 1p (1-3).

Divizia C, Grupa 2: Estonia - Macedonia de Nord 3-3 (Sappinen 33, 61, Liivak 76-pen. / Kuusk 3-autogol, Pandev 80, Zajkov 87) şi Armenia - Georgia 2-2 (Bayramyan 6, Mkhitaryan 89-pen. / Katcharava 46, Okriashvili 74).

Clasament: 1. Macedonia de Nord 5p (6-5), 2. Georgia 5p (4-3), 3. Armenia 4p (5-4), 4. Estonia 1p (3-6).

Divizia C, Grupa 3: Kosovo - Slovenia 0-1 (Vučkič 22) şi Grecia - Moldova 2-0 (Bakasetas 45+3-pen., Mantalos 50).

Clasament: 1. Grecia 7p (4-1), 2. Slovenia 7p (2-0), 3. Kosovo 1p (2-4), 4. Moldova 1p (1-4).

Divizia C, Grupa 4: Kazahstan - Albania 0-0 şi Lituania - Belarus 2-2 (Novikovas 7, Laukzemis 75 / Lisakovich 59-pen., Sachivko 66).

Clasament: 1. Kazahstan 4p (golaveraj: 3-2), 2. Albania 4p (2-1), 3. Belarus 4p (4-5), 4. Lituania 4p (3-4).

Taguri articol


12
Pagina a fost generata in 0.1893 secunde