O victorie şi două remize pentru formaţiile constănţene din Liga a 3-a

Fotbal / Liga a 3-a, etapa a 8-a

Sport 20 Octombrie 2019 / 09:36 999 accesări
CS Poseidon Limanu-2 Mai a reuşit al patrulea succes în eşalonul al treilea (sursa foto: Facebook CS Poseidon 2 Mai)

Etapa a noua din Liga a 3-a la fotbal a fost una pozitivă pentru echipele din judeţul Constanţa care evoluează în Seria a 2-a. CS Poseidon Limanu-2 Mai (antrenori Cristi Petcu şi Erdinci Cogali) a obţinut o frumoasă victorie în partida cu FCSB II, disputată pe teren propriu, revenind spectaculos în repriza a doua, după ce a fost condusă cu 2-0 la pauză. Axiopolis Sport Cernavodă (antrenor Tibi Bălan) a remizat pe teren propriu cu Dacia Unirea Brăila, într-un duel al codaşelor, iar CS Medgidia (antrenor Mihai Guliu) a smuls un punct pe terenul liderului, într-un meci în care s-au marcat opt goluri.

Rezultate: CS Poseidon Limanu-2 Mai - FCSB II 3-2 (R. Pîslaru 58-pen., Ţugui 70, Erdinci Cogali 80 / Ardelean 20-pen., 45), Axiopolis Sport Cernavodă - Dacia Unirea Brăila 1-1 (G. Buhuş 28 / R. Cristea 60), Unirea Slobozia - CS Medgidia 4-4 (I. Dinu 17, M. Năstase 21, 35, M. Lemnaru 80 / Muzechearu 14, Dediu 45, G. Păun 70-pen., Mişilăricu 90+2).

În clasament, CS Poseidon Limanu-2 Mai este pe locul 9, cu 13 puncte şi golaveraj 18-18, CS Medgidia se află pe locul 10, cu 11 puncte şi golaveraj 17-15, iar Axiopolis Sport Cernavodă a rămas pe poziţia a 15-a, penultima, cu 5 puncte şi golaveraj 11-33.