Patru goluri înscrise în amicalul FC Viitorul - Axiopolis Cernavodă

Fotbal

Sport 16 Februarie 2019 / 21:42 547 accesări
Sursa foto: Facebook Academia de fotbal Gheorghe Hagi

Sâmbătă, pe unul dintre terenurile Complexului Sportiv al Academiei de Fotbal „Gheorghe Hagi” de la Ovidiu, s-a disputat un meci amical între echipele FC Viitorul Constanţa şi Axiopolis Cernavodă (Liga a 3-a). Partida s-a desfăşurat pe durata a trei reprize a câte 30 de minute. În primele două reprize, Viitorul a folosit jucători de la prima echipă (manager tehnic Gheorghe Hagi), iar în ultima treime a confruntării au fost trimişi în teren juniorii Under 19 (antrenori Cristian Cămui şi Vasile Mănăilă). Partida s-a încheiat cu victoria Viitorului, scor 4-0, golurile fiind marcate de Paul Iacob (min. 6), Alexandru Mățan (min. 17), Dimciu Halep (min. 85) și Alexi Pitu (min. 88).

Au evoluat următoarele formaţii - Viitorul: Tordai (61 Șerban; 83 Mușat) - A. Ciobanu (61 R. Ghiță), Artean (61 Vlad), Kuipers (61 Ștefănescu), Boboc (61 Mureșan) - Tîrcoveanu (61 Negrean), P. Iacob (61 Călin), Eric (61 Matiș) - Calcan (61 Tucaliuc), Rivaldinho (61 Halep), Mățan (61 A. Pitu); Axiopolis (antrenor Ionel Melenco): Nanu - G. Rusu, Bumbac, Leo Gheorghe, M. Hristu - Anton, Buhuş, Loloţ - P. Anghel, Pîslaru, Beşleagă; au mai intrat: Puia, V. Hristu, E. Răducanu, Vieru și V. Pena.