Pentru EURO 2020, Ucraina va avea „cartierul general” la Bucureşti

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal internațional Pentru EURO 2020, Ucraina va avea „cartierul general” la Bucureşti
Sport 28 Ianuarie 2020 / 12:49 539 accesări

Marți, site-ul oficial al Federației Române de Fotbal a anunţat „cartierele generale” ale celor 20 de echipe care au obţinut până în prezent calificarea la EURO 2020. Reprezentativa Ucrainei, care va juca la Bucureşti, în Grupa C, a va sta la București și se va pregăti în capitala României pentru confruntările de la turneul final al Campionatului European de fotbaf.

Locurile de cantonament alese de formațiile calificate sunt următoarele:

ANGLIA

La Burton-upon-Trent (Anglia)

Meciuri

Grupa D: Londra

Optimi de finală: Dublin, Copenhaga, Bilbao, Glasgow sau Budapesta

Sferturi de finală: Sankt Petersburg, München, Roma sau Baku

Semifinale şi finală: Londra

AUSTRIA

La Seefeld (Austria)

Meciuri

Grupa C: Amsterdam şi Bucureşti

Optimi de finală: Budapesta, Londra, Bucureşti sau Glasgzow

Sferturi de finală: Sankt Petersburg, München, Roma sau Baku

Semifinale şi finală: Londra

BELGIA

La Tubize (Belgia)

Meciuri

Grupa B: Sankt Petersburg şi Copenhaga

Optimi de finală: Bilbao, Amsterdam, Bucureşti sau Glasgow

Sferturi de finală: Sankt Petersburg, München, Roma sau Baku

Semifinale şi finală: Londra

CEHIA

La Currie, Edinburgh (Scoţia)

Meciuri

Grupa D: Glasgow şi Londra

Optimi de finală: Dublin, Copenhaga, Bilbao, Glasgow sau Budapesta

Sferturi de finală: Sankt Petersburg, München, Roma sau Baku

Semifinale şi finală: Londra

CROAŢIA

La St. Andrews (Scoţia)

Meciuri

Grupa D: Glasgow şi Londra

Optimi de finală: Dublin, Copenhaga, Bilbao, Glasgow sau Budapesta

Sferturi de finală: Sankt Petersburg, München, Roma sau Baku

Semifinale şi finală: Londra

DANEMARCA

La Helsingor (Danemarca)

Meciuri

Grupa B: Copenhaga

Optimi de finală: Bilbao, Amsterdam, Bucureşti sau Glasgow

Sferturi de finală: Sankt Petersburg, München, Roma sau Baku

Semifinale şi finală: Londra

ELVEŢIA

La Roma (Italia)

Meciuri

Grupa A: Baku şi Roma

Optimi de finală: Londra, Amsterdam, Bucureşti, Bilbao sau Glasgow

Sferturi de finală: Sankt Petersburg, München, Roma sau Baku

Semifinale şi finală: Londra

FINLANDA

La Repino, Sankt Petersburg (Rusia)

Meciuri

Grupa B: Copenhaga şi Sankt Petersburg

Optimi de finală: Bilbao, Amsterdam, Bucureşti sau Glasgow

Sferturi de finală: Sankt Petersburg, München, Roma sau Baku

Semifinale şi finală: Londra

FRANŢA

La Clairefontaine-en-Yvelines (Franţa)

Meciuri

Grupa F: Budapesta şi München

Optimi de finală: Bucureşti, Dublin, Bilbao sau Budapesta

Sferturi de finală: Sankt Petersburg, München, Roma sau Baku

Semifinale şi finală: Londra

GERMANIA

La Herzogenaurach (Germania)

Meciuri

Grupa F: München

Optimi de finală: Bucureşti, Dublin, Bilbao sau Budapesta

Sferturi de finală: Sankt Petersburg, München, Roma sau Baku

Semifinale şi finală: Londra

ITALIA

La Coverciano, Firenze (Italia)

Meciuri

Grupa A: Roma

Optimi de finală: Londra, Amsterdam, Bucureşti, Bilbao sau Glasgow

Sferturi de finală: Sankt Petersburg, München, Roma sau Baklu

Semifinale şi finală: Londra

POLONIA

La Portmarnock, regiunea Dublin (Republica Irlanda)

Meciuri

Grupa E: Bilbao şi Dublin

Optimi de finală: Glasgow, Copenhaga, Bilbao sau Budapesta

Sferturi de finală: Sankt Petersburg, München, Roma sau Baku

Semifinale şi finală: Londra

PORTUGALIA

La Budapesta (Ungaria)

Meciuri

Grupa F: Budapesta şi München

Optimi de finală: Bucureşti, Dublin, Bilbao sau Budapesta

Sferturi de finală: Sankt Petersburg, München, Roma sau Baku

Semifinale şi finală: Londra

OLANDA

La Zeist (Olanda)

Meciuri

Grupa C: Amsterdam

Optimi de finală: Budapesta, Londra, Bucureşti sau Glasgow

Sferturi de finală: Sankt Petersburg, München, Roma sau Baku

Semifinale şi finală: Londra

RUSIA

La Novogorsk, Moscova (Rusia)

Meciuri

Grupa B: Sankt Petersburg şi Copenhaga

Optimi de finală: Bilbao, Amsterdam, Bucureşti sau Glasgow

Sferturi de finală: Sankt Petersburg, München, Roma sau Baku

Semifinale şi finală: Londra

SPANIA

La Las Rozas de Madrid (Spania)

Meciuri

Grupa E: Bilbao

Optimi de finală: Glasgow, Copenhaga, Bilbao sau Budapesta

Sferturi de finală: Sankt Petersburg, München, Roma sau Baku

Semifinale şi finală: Londra

SUEDIA

La Maynooth, regiunea Kildare (Republica Irlanda)

Meciuri

Grupa E: Bilbao şi Dublin

Optimi de finală: Glasgow, Copenhaga, Bilbao sau Budapesta

Sferturi de finală: Sankt Petersburg, München, Roma sau Baku

Semifinale şi finală: Londra

TURCIA

La Baku (Azerbaidjan)

Meciuri

Grupa A: Baku şi Roma

Optimi de finală: Londra, Amsterdam, Bucureşti, Bilbao sau Glasgow

Sferturi de finală: Sankt Petersburg, München, Roma sau Baku

Semifinale şi finală: Londra

ŢARA GALILOR

La Baku (Azerbaidjan)

Meciuri

Grupa A: Baku şi Roma

Optimi de finală: Londra, Amsterdam, Bucureşti, Bilbao sau Glasgow

Sferturi de finală: Sankt Petersburg, München, Roma sau Baku

Semifinale şi finală: Londra

UCRAINA

La Bucureşti

Meciuri

Grupa C: Amsterdam şi Bucureşti

Optimi de finală: Amsterdam, Bilbao, Bucureşti, Budapesta, Copenhaga, Dublin, Glasgow sau Londra

Sferturi de finală: Sankt Petersburg, München, Roma sau Baku

Semifinale şi finală: Londra

Arena Naţională din București va găzdui patru meciuri la EURO 2020 -

Trei partide din Grupa C

14 iunie 2020, ora 19.00: Austria - PO*;

18 iunie 2020, ora 16.00: Ucraina - PO*;

22 iunie 2020, ora 19.00: Ucraina - Austria.

*PO - câştigătoarea din play-off-ul UEFA Nations League, care va fi stabilită la 31 martie

Un duel din optimile de finală de finală: la 29 iunie 2020, ora 22.00.

La 26 martie, în deplasare, naţionala României va juca împotriva Islandei, în play-off-ul pentru EURO 2020. Dacă vor depăși Islanda, tricolorii vor întâlni la 31 martie, tot în deplasare, câştigătoarea duelului Bulgaria - Ungaria. Învingătoarea va merge la turneul final.



Ştiri recomandate

12
Pagina a fost generata in 0.1398 secunde