Programul echipelor constănţene din weekend

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...

Programul echipelor constănţene din weekend

Sport 05 Octombrie 2018 / 09:11 947 accesări
HC Dobrogea Sud va lupta sâmbătă şi duminică, de la ora 19.00, în Sala Sporturilor din Constanţa, pentru calificarea în turul al treilea al Cupei EHF la handbal masculin

HC Dobrogea Sud va lupta sâmbătă şi duminică, de la ora 19.00, în Sala Sporturilor din Constanţa, pentru calificarea în turul al treilea al Cupei EHF la handbal masculin

Sfârşit de săptămână cu foarte multe meciuri în care sunt implicate echipele constănţene, suporterii formaţiilor de pe Litoral având un weekend aglomerat. Capul de afiş îl reprezintă duelul dintre HC Dobrogea Sud Constanţa şi Talent Robstav MAT Plzen, din turul al doilea al Cupei EHF la handbal masculin, programat sâmbătă şi duminică, în Sala Sporturilor, formaţia constănţeană pornind cu prima şansă în lupta pentru calificarea în turul următor.

Programul partidelor -

FOTBAL, Liga 1, etapa a 11-a - vineri, ora 21.00: CSM Politehnica Iaşi - FC Viitorul Constanța (stadionul „Emil Alexandrescu” din Iaşi; în direct la Digi Sport 1, Telekom Sport 1 şi Look TV).

FOTBAL, Liga a 2-a, etapa a 10-a - sâmbătă, ora 12.00: ACS ASU Politehnica Timişoara - SSC Farul Constanța (stadionul „Ştiinţa” din Timişoara, în direct la Digi Sport 1 şi Telekom Sport 1).

FOTBAL, Liga a 3-a, Seria a 2-a, etapa a 7-a - vineri, ora 19.00: Rapid Bucureşti - CS Medgidia (stadionul „Valentin Stănescu - Giuleşti” din Bucureşti); sâmbătă, ora 15.00: Axiopolis Cernavodă - Delta Dobrogea Tulcea (stadionul „Trust” din Cernavodă).

RUGBY, SuperLiga, etapa a 5-a - sâmbătă, ora 11.00: CS Universitatea Cluj - CS Tomitanii Constanța (stadionul „Iulia Haţieganu” din Cluj-Napoca).

RUGBY, Divizia Naţională de Seniori, Grupa Centru-Sud, etapa a 4-a - sâmbătă, ora 14.00: CS Năvodari - RC Griviţa Roşie Bucureşti (stadionul „Flacăra” din Năvodari).

HANDBAL MASCULIN, Divizia A, Seria B, etapa a 5-a - sâmbătă, ora 13.00: HC Dobrogea Sud II Constanţa - CSM Bucureşti DivA (Sala Sporturilor din Constanţa); sâmbătă, ora 17.00: CSM Alexandria - CS Medgidia (Sala Polivalentă din Alexandria).

HANDBAL MASCULIN, Cupa EHF, turul al doilea - sâmbătă şi duminică, ora 19.00: HC Dobrogea Sud Constanţa - Talent Robstav MAT Plzen (Sala Sporturilor din Constanţa).

HANDBAL FEMININ, Divizia A, Seria A, etapa a 4-a - duminică, ora 12.00: HCF Piatra Neamţ - CSU Neptun Constanţa (Sala Polivalentă din Piatra Neamţ).

BASCHET MASCULIN, Liga Naţională, Grupa B, etapa 1 - sâmbătă, ora 18.00: CSO Voluntari - BC Athletic Constanţa (Sala „Gabriela Szabo” din Voluntari).

BASCHET FEMININ, Liga Naţională, Grupa B, etapa 1 - duminică, ora 13.00: CS Phoenix-Ştiinţa Constanţa - CS Rapid Bucureşti (Sala Sporturilor din Constanţa).

Taguri articol
SportConstanţaFotbalRugbyHandbalBaschet


12
Pagina a fost generata in 0.1952 secunde