Programul meciurilor de joi din UEFA Europa League

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal / UEFA Europa League, faza grupelor, etapa a 4-a Programul meciurilor de joi din UEFA Europa League
Sport 07 Noiembrie 2019 / 09:36 321 accesări 0 comentarii

În etapa a patra a fazei grupelor din UEFA Europa League se vor disputa joi seară următoarele partide -

Ora 17.50 - GRUPA L: FK Astana - AZ Alkmaar.

Clasament: 2. Manchester 7p (2-0), 2. Alkmaar 5p (8-2), 3. Partizan 4p (4-4), 4. Astana 0p (1-9).

Ora 19.55 - GRUPA A: Apoel Nicosia - Qarabag, Dudelange - FC Sevilla.

Clasament: 1. Sevilla 9p (golaveraj: 7-0), 2. Qarabag 4p (6-6), 3. Dudelange 3p (5-10), 4. Apoel 1p (5-7).

GRUPA B: FC Copenhaga - Dynamo Kiev, Lugano - Malmo FF.

Clasament: 1. Kiev 7p (3-1), 2. Copenhaga 4p (3-3), 3. Lugano 4p (3-3), 4. Malmo 1p (2-3).

GRUPA C: FC Basel - Getafe, FC Krasnodar - Trabzonspor.

Clasament: 1. Basel 7p (8-2), 2. Getafe 6p (3-2), 3. Krasnodar 3p (3-2), 4. Trabzonspor 1p (2-5).

GRUPA D: LASK Linz - PSV Eindhoven, Rosenborg Trondheim - Sporting Lisabona.

Clasament: 1. Eindhoven 7p (7-3), 2. Sporting 6p (5-4), 3. Linz 4p (2-2), 4. Rosenborg 0p (1-6).

GRUPA E: CFR CLUJ - Rennes FC, Lazio Roma - Celtic Glasgow.

Clasament: 1. Celtic 7p (golaveraj: 5-2), 2. CFR 6p (3-3), 3. Lazio 3p (4-5), 4. Rennes 1p (3-5).

GRUPA F: Standard Liege - Eintracht Frankfurt. Întâlnirea Vitoria Guimaraes - Arsenal Londra, scor 1-1 (Bruno Duarte 90+1 / Mustafi 81) a avut loc miercuri.

Clasament: 1. Arsenal 10p (11-3), 2. Eintracht 6p (3-4), 3. Standard 3p (3-6), 4. Guimaraes 1p (3-7).

Ora 22.00 - GRUPA G: Glasgow Rangers - FC Porto, Feyenoord Rotterdam - Young Boys Berna.

Clasament: 1. Feyenoord 6p (4-1), 2. Rangers 4p (3-3), 3. Porto 4p (3-4), 4. Young Boys 3p (3-5).

GRUPA H: Espanyol Barcelona - Ludogorets Razgrad, Ferencvaros Budapesta - CSKA Moscova.

Clasament: 1. Espanyol 7p (4-1), 2. Ludogorets 6p (8-2), 3. Ferencvaros 4p (2-4), 4. Moscova 0p (1-8).

GRUPA I: VfL Wolfsburg - KAA Gent, Oleksandriya - Saint-Etienne.

Clasament: 1. Wolfsburg 5p (6-4), 2. Gent 5p (6-5), 3. Saint-Etienne 2p (4-5), 4. Oleksandriya 2p (3-5).

GRUPA J: Borussia Monchengladbach - AS Roma, Wolfsberger AC - Istanbul Başakşehir.

Clasament: 1. Roma 5p (6-2), 2. Wolfsberger 4p (5-2), 3. Başakşehir 4p (2-5), 4. Borussia 2p (2-6).

GRUPA K: Wolverhampton Wanderers - Slovan Bratislava, Sporting Braga - Beşiktaş Istanbul.

Clasament: 1. Braga 7p (5-3), 2. Wolverhampton 6p (3-2), 3. Slovan 4p (7-6), 4. Beşiktaş 0p (3-7).

GRUPA L: Manchester United - Partizan Belgrad.

Clasament: 1. Manchester 7p (2-0), 2. Alkmaar 5p (8-2), 3. Partizan 4p (4-4), 4. Astana 0p (1-9).

Meciurile sunt transmise în direct la Digi Sport şi Telekom Sport.

Loading...

Adaugă comentariul tău





NOTĂ: Te rugăm să comentezi la subiect. Sunt interzise atacurile la persoană, limbajul vulgar sau tendenţios şi postarea materialelor publicitare. Încălcarea acestor norme va fi sancţionată cu ştergerea imediată a comentariului.



Ştiri recomandate

Pagina a fost generata in 0.2931 secunde