Programul meciurilor din Liga a V-a şi a VI-a

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal judeţean Programul meciurilor din Liga a V-a şi a VI-a
Sport 09 Noiembrie 2019 / 07:42 340 accesări 0 comentarii

În Liga a V-a constănţeană la fotbal vor avea loc partidele din etapa a 12-a -

SERIA NORD - duminică, 10 noiembrie, ora 11.00: Voinţa Săcele - Viitorul Târguşor

Dunărea Ciobanu - Litoral Corbu

ora 14.00: Victoria Mihai Viteazu - CS Sharks Lumina

AS Litoral Sport 2019 Corbu - Speranţa Castelu

CS Peştera - Sportul Tortoman

CSO Murfatlar - Steaua Speranţei Siliştea

Întâlnirea Flacăra Crucea - Dacia Mircea Vodă a fost amânată.

Recolta Nicolae Bălcescu va sta în această etapă.

Clasament: 1. Peştera 30p (golaveraj: 35-7), 2. Nicolae Bălcescu 22p (26-16), 3. Săcele 20p (33-10), 4. Corbu 19p (28-13), 5. Murfatlar 19p (29-33), 6. Crucea 18p (27-19), 7. Castelu 16p (38-20), 8. Târguşor 15p (25-23), 9. Mircea Vodă 13p (20-23), 9. Siliştea 13p (20-24), 11. Tortoman 13p (16-24), 12. Ciobanu 9p (23-28), 13. Lumina 9p (24-40), 14. Mihai Viteazu 7p (12-41), 15. Corbu 2019 0p (13-48).

SERIA SUD - duminică, 10 noiembrie, ora 11.00: Avântul Comana - Inter Ion Corvin

Unirea Topraisar - AS Viişoara

Viitorul Cobadin - Sport Prim Oltina

Olimpia Constanţa - CS Negru Vodă (se joacă la Cumpăna)

AS Kinder Constanţa - Danubius Rasova (se joacă la Valu lui Traian)

ora 14.00: Fulgerul Chirnogeni - CS Poseidon Limanu

AS Pelinu Gold 2019 - FC Mereni

AS Săgeata Stejaru 2019 Constanţa - AS Pelinu 2016 (teren „Voinţa” din Complexul Sportiv „Badea Cârţan” din Constanţa)

Clasament: 1. Comana 24p (golaveraj: 29-9), 2. Cobadin 22p (41-16), 3. Oltina 22p (35-21), 4. Ion Corvin 22p (31-18), 5. Rasova 21p (32-23), 6. Pelinu Gold 2019 19p (44-15), 7. Mereni 19p (36-29), 8. Negru Vodă 18p (27-16), 9. Olimpia 17p (21-22), 10. Săgeata Stejaru 2019 15p (26-29), 11. Viişoara 15p (24-28), 12. AS Kinder 6p (15-26), 13. Poseidon Limanu 6p (17-35), 14. Chirnogeni 6p (16-41), 15. Topraisar 6p (16-54), 16. Pelinu 2016 5p (7-35).

ETAPA A 11-A ÎN LIGA A VI-A

Sâmbătă, 9 noiembrie, ora 11.00: Dunărea Ostrov - Viitorul Cobadin II

ora 15.00: Luceafărul Amzacea - Trophaeum Adamclisi

Duminică, 10 noiembrie, ora 11.00: CS Medgidia II - Gloria Seimeni

ora 14.00: Ulmetum Pantelimon - Voința Cochirleni

AS Bărăganu - Pescarul Ghindărești

Flacăra Viișoara - Pescărușul Gârliciu

Meciul AS Independența - Viitorul Cuza Vodă nu se dispută.

Clasament: 1. Cuza Vodă 27p (golaveraj: 36-13), 2. Adamclisi 23p (35-12), 3. Cobadin II 19p (27-20), 4. Independența 19p (26-19), 5. Medgidia II 18p (44-25), 6. Seimeni 15p (21-18), 7. Amzacea 13p (19-22), 8. Ghindărești 12p (22-18), 9. Gârliciu 12p (19-20), 10. Cochirleni 10p (33-38), 11. Pantelimon 10p (16-22), 12. Viișoara 9p (21-37), 13. Bărăganu 7p (18-36), 14. Ostrov 3p (11-48).

Loading...

Adaugă comentariul tău





NOTĂ: Te rugăm să comentezi la subiect. Sunt interzise atacurile la persoană, limbajul vulgar sau tendenţios şi postarea materialelor publicitare. Încălcarea acestor norme va fi sancţionată cu ştergerea imediată a comentariului.



Ştiri recomandate

Pagina a fost generata in 0.1673 secunde