Remiză între Barca şi Real, în semifinalele Cupei Spaniei

Fotbal internaţional

Sport 07 Februarie 2019 / 10:03 415 accesări
Sergio Ramos şi Gerard Pique aşteaptă returul de pe „Santiago Bernabeu” (sursa foto: Facebook FC Barcelona)

Miercuri seară, pe stadionul „Camp Nou” din Barcelona, în manşa tur a semifinalelor Cupei Spaniei la fotbal, FC Barcelona şi Real Madrid au încheiat la egalitate, scor 1-1. Real Madrid a deschis scorul prin Lucas Vazquez, în minutul 6, iar Barcelona a egalat prin Malcom, în minutul 57. Meciul retur, care va decide echipa calificată în marea finală, va avea loc la 27 februarie, pe stadionul „Santiago Bernabeu” din Madrid.

În partida de miercuri seară au evoluat următoarele formaţii - Barcelona (antrenor Ernesto Valverde): Ter Stegen - Semedo, Pique, Lenglet, Jordi Alba - Rakitic (63 Vidal), Busquets, Arthur - Malcom (76 Alena), L. Suarez, Coutinho (63 Messi); Real Madrid (antrenor Santiago Solari): Keylor Navas - Dani Carvajal, Sergio Ramos, Varane, Marcelo - Kroos, Llorente (63 Casemiro), Modric - Vinicius jr. (63 Bale), Benzema, Lucas Vazquez (84 Asensio).

În cealaltă semifinală, joi seară, de la ora 22.00, Real Betis Sevilla şi CF Valencia se vor întâlni în manşa tur.