Remiză pentru Axiopolis, înfrângere pentru CS Medgidia

Fotbal / Liga a 3-a

Sport 02 Septembrie 2018 / 08:03 855 accesări
Sursa foto: Facebook Clubul Sportiv Medgidia

Axiopolis Cernavodă a încheiat la egalitate, scor 1-1, întâlnirea susţinută sâmbătă, pe teren propriu, în etapa a doua a Ligii a 3-a la fotbal, Seria a 2-a. Oaspeţii au deschis scorul înaintea pauzei, în minutul 45, prin Soare, iar Axiopolis a marcat golul egalizator în finalul meciului, în minutul 89, prin G. Rusu. Au evoluat pentru Axiopolis (antrenor Ionel Melenco): Puia - Acasandrei, Lazăr, Leo Gheorghe, Andrescu (46 Crînganu) - Coconaşu (80 Daniel Zaharia), Creţu, Anton - Beşleagă, Moise, E. Bolat (80 G. Rusu).

Tot sâmbătă, în aceeaşi etapă, CS Medgidia a pierdut, în deplasare, scor 0-2, partida cu CS Făurei. Bănel Nicoliţă a deschis scorul din penalty, în minutul 60, după ce arbitrul a dictat repetarea loviturii de la 11 metri pe care fostul stelist a ratat-o, portarul respingând mingea şutată de la punctul cu var, iar Puşcaşu a stabilit rezultatul final în minutul 88.

Celelalte rezultate - vineri: ACS FC Delta Dobrogea Tulcea - AS FC Agricola Borcea 0-3, SC Fotbal Club FCSB SA 2 - CS Afumaţi 2-3; sâmbătă: ACSM Olteniţa - ACS Înainte Modelu 2-1, AFC Progresul 1944 Spartac Bucureşti - CS Tunari 0-0, SC Popeşti-Leordeni - Fotbal Club Rapid Bucureşti 1-1, ACS Sportul Chiscani - CSO Bragadiru 1-0.